Sportowa trawa z rolki

Cena za 1 m²
Minimalne zamówienie 20 m²
Ilość zamawianej trawy musi być wielokrotnością 20 m²
Wysyłki nadajemy od poniedziałku do środy

Brak w magazynie

Kategoria:

Sportowa trawa z rolki

Chcesz, aby Twój trawnik był bardzo gęsty, soczyście zielony i odporny na deptanie? Poszukujesz rolowanej trawy do użytku profesjonalnego? Nasza sportowa trawa z rolki, przygotowana z mieszanki wysokiej jakości, specjalnie dobranych nasion zapewni ci ten wynik od razu! Wybraliśmy do niej odmiany nasion traw, które cechuje wysoka odporność na częstą i silną eksploatację, choroby oraz suszę. Trawa boiskowa, układana z rolki to prosty i szybki sposób, aby bezpośrednio po założeniu trawnika cieszyć się piękną murawą.

Trawa rolowana zapewnia natychmiastowy efekt. Ponadto, doskonale sprawdza się na terenach intensywnie użytkowanych i często eksploatowanych. To doskonały produkt do zagospodarowania nierównego i płaskiego podłoża, a przykład w takich miejscach jak: place zabaw, boiska, skwery, przydomowe ogrody oraz elementy zielonej architektury.

Przed rozłożeniem trawy należy odpowiednio przygotować grunt. Oznacza to, iż podłoże musi zostać oczyszczone z kamieni i chwastów. Po oczyszczeniu ziemi spulchniamy ją np. grabiami. Dzięki temu trawa będzie mogła lepiej się ukorzenić. Następnie grunt warto obficie podlać.

Trawnik w rolce – zakładanie

Generalnie, trawnik z rolki można układać w dowolnym momencie okresu wegetacyjnego trawy, czyli od marca do listopada. Pamiętaj jednak o tym, że nie należy zakładać trawnika w czasie największych upałów.

Jak przebiega układanie trawy w rolkach? Należy układać pasy jak najściślej obok siebie, tak, aby stykały się ze sobą. Rolki układa się w połowie długości poprzedniego pasma, czyli na zakładkę. Następnie, po ułożeniu trawy, każde pasmo trawy porządnie dociśnij oraz zwałuj. Pamiętaj, że po ułożeniu trawy z rolki należy od razu zadbać o odpowiednie nawodnienie gruntu. Przez pierwsze dwa tygodnie musisz podlewać ziemię co drugi dzień, a potem dwa razy w tygodniu.

Przez czternaście dni po rozłożeniu trawnika z rolki, nie wolno chodzić po trawie, gdyż ta potrzebuje czasu do ukorzenienia. Po dwóch tygodniach można przystąpić do pracy w ogrodzie, czyli przeprowadzić pierwsze koszenie. Równie ważne jest poprawne odżywianie trawy. Aby trawa z rolki rozwijała się prawidłowo, ziemię należy nawozić tak samo, jak trawę z siewu. Tylko dzięki temu Twój trawnik będzie wyglądał tak dobrze, jak zaraz po rozłożeniu trawy w rolkach.

Poszukujesz silnej trawy boiskowej do tradycyjnego siewu? Koniecznie sprawdź również naszą mieszankę nasion Trawa Sportowa Pro!

Parametry

Waga18 kg
Wymiary rolki

2,50 m×0,40 m = 1m²

Grubość

1,5-2,2 cm

Ciężar

15-20 kg/m²