Sportowa trawa z rolki

Cena za 1 m²
Minimalne zamówienie 20 m²
Ilość zamawianej trawy musi być wielokrotnością 20 m²
Wysyłki nadajemy od poniedziałku do środy

27 

Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
Kategoria:

Sportowa trawa z rolki

Chcesz, aby Twój trawnik był bardzo gęsty, soczyście zielony i odporny na deptanie? Poszukujesz rolowanej trawy do użytku profesjonalnego? Nasza sportowa trawa z rolki, przygotowana z mieszanki wysokiej jakości, specjalnie dobranych nasion zapewni ci ten wynik od razu! Wybraliśmy do niej odmiany nasion traw, które cechuje wysoka odporność na częstą i silną eksploatację, choroby oraz suszę. Trawa boiskowa, układana z rolki to prosty i szybki sposób, aby bezpośrednio po założeniu trawnika cieszyć się piękną murawą.

Trawa rolowana zapewnia natychmiastowy efekt. Ponadto, doskonale sprawdza się na terenach intensywnie użytkowanych i często eksploatowanych. To doskonały produkt do zagospodarowania nierównego i płaskiego podłoża, a przykład w takich miejscach jak: place zabaw, boiska, skwery, przydomowe ogrody oraz elementy zielonej architektury.

Przed rozłożeniem trawy należy odpowiednio przygotować grunt. Oznacza to, iż podłoże musi zostać oczyszczone z kamieni i chwastów. Po oczyszczeniu ziemi spulchniamy ją np. grabiami. Dzięki temu trawa będzie mogła lepiej się ukorzenić. Następnie grunt warto obficie podlać.

Trawnik w rolce – zakładanie

Generalnie, trawnik z rolki można układać w dowolnym momencie okresu wegetacyjnego trawy, czyli od marca do listopada. Pamiętaj jednak o tym, że nie należy zakładać trawnika w czasie największych upałów.

Jak przebiega układanie trawy w rolkach? Należy układać pasy jak najściślej obok siebie, tak, aby stykały się ze sobą. Rolki układa się w połowie długości poprzedniego pasma, czyli na zakładkę. Następnie, po ułożeniu trawy, każde pasmo trawy porządnie dociśnij oraz zwałuj. Pamiętaj, że po ułożeniu trawy z rolki należy od razu zadbać o odpowiednie nawodnienie gruntu. Przez pierwsze dwa tygodnie musisz podlewać ziemię co drugi dzień, a potem dwa razy w tygodniu.

Przez czternaście dni po rozłożeniu trawnika z rolki, nie wolno chodzić po trawie, gdyż ta potrzebuje czasu do ukorzenienia. Po dwóch tygodniach można przystąpić do pracy w ogrodzie, czyli przeprowadzić pierwsze koszenie. Równie ważne jest poprawne odżywianie trawy. Aby trawa z rolki rozwijała się prawidłowo, ziemię należy nawozić tak samo, jak trawę z siewu. Tylko dzięki temu Twój trawnik będzie wyglądał tak dobrze, jak zaraz po rozłożeniu trawy w rolkach.

Poszukujesz silnej trawy boiskowej do tradycyjnego siewu? Koniecznie sprawdź również naszą mieszankę nasion Trawa Sportowa Pro!

Parametry

Waga18 kg
Wymiary rolki

2,50 m×0,40 m = 1m²

Grubość

1,5-2,2 cm

Ciężar

15-20 kg/m²