Trawa z rolki ogrodowa

Cena za 1 m²
Minimalne zamówienie 20 m²
Ilość zamawianej trawy musi być wielokrotnością 20 m²
Wysyłki nadajemy od poniedziałku do środy

Brak w magazynie

Kategoria:

Trawa z rolki ogrodowa

Marzysz o pięknym i soczyście zielonym trawniku? Nasza ogrodowa trawa z rolki to doskonały wybór, gdyż znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na terenach publicznych. Gotowa darń zapewnia natychmiastowy efekt, a proces rozkładania trawy z rolki przebiega zdecydowanie łatwiej niż tradycyjny siew. Dlatego też trawa w rolce to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą doczekać się pięknego i zielonego podłoża, które przypomina puszysty dywan!

Trawa w rolce to prosty sposób na bardzo gęsty trawnik. Tego typu trawnik posiada liczne zalety. Pasma trawy z rolki zostały wyhodowane z mieszanki wysokiej jakości, specjalnie dobranych odmian nasion trawy. Ze względu na to, iż trawa nie wymaga długiego czasu na ukorzenienie w glebie, trawnik z rolki jest szybciej odporny na deptanie, choroby oraz suszę. Co więcej, nie istnieje ryzyko, że nasiona zostaną wydziobane z podłoża przez ptaki.

Gęsta trawa rolowana to idealne rozwiązanie do ogrodu, gdyż sprawdza się doskonale w miejscu o średniej intensywności użytkowania i eksploatacji. Z jej pomocą możesz zagospodarować nierówny i płaski teren, np. taki jak: skwer, prywatny ogród lub działka, trawniki ozdobne oraz inne elementy zielonej architektury. To świetne rozwiązanie także na nierówne podłoża, takie jak skarpy, gdzie trudno jest wysiać trawę z nasion.

Zakładanie trawnika z rolki

Gotowy trawnik z rolki można rozkładać zasadniczo w dowolnym momencie okresu wegetacyjnego trawy, czyli od marca do listopada. Pamiętaj jednak o tym, że układanie trawnika z rolki nie powinno przebiegać w okresie największych upałów. Po pierwsze, zadbaj o odpowiednie przygotowanie gruntu pod trawnik. Ziemię należy przekopać, usunąć chwasty i kamienie, a następnie wyrównać i nawodnić. Dzięki temu trawa z rolki będzie mogła zostać rozłożona bez problemu, a także szybciej się ukorzeni.

Jak układać trawę w rolkach? Po pierwsze, należy ściśle kłaść rolkę obok drugiej, tak, aby nie powstały żadne przerwy i szczeliny. Rolki układa się w połowie długości poprzedniego pasma, tak, aby całość przypominała wzór cegieł w murze. Wymiary rolki są takie same dla każdego pasma. Następnie, po ułożeniu trawy, wszystkie rolki porządnie dociśnij oraz zwałuj.

Dbanie o trawnik

Pamiętaj, że ułożeniu trawy z rolki należy od razu zadbać o odpowiednie nawodnienie powierzchni. Przez pierwsze dwa tygodnie musisz podlewać podłoże co dwa dni, a następnie dwa razy w tygodniu. Przez czternaście dni po rozłożeniu trawnika z rolki, nie wolno chodzić po trawie i obciążać podłoża, gdyż ta potrzebuje czasu do ukorzenienia. Po dwóch tygodniach możliwe jest swobodne korzystanie, gdyż trawa w rolkach zdążyła się ukorzenić. Możesz swobodnie przystąpić do pracy w ogrodzie, czyli przeprowadzić pierwsze koszenie.

Równie istotne jak podlewanie podłoża jest nawożenie trawy. Aby trawa z rolki rozwijała się prawidłowo, ziemię należy odżywiać tak samo, jak trawę wysiewaną w tradycyjny sposób. Tylko dzięki odpowiedniemu programowi pielęgnacji trawnika Twoja murawa będzie wyglądała tak dobrze, jak zaraz po rozłożeniu trawy rolowanej.

Zastanawiasz się, jak powinno to przebiegać w prawidłowy sposób? Przeczytaj nasz artykuł o nawożeniu trawnika!

Parametry

Waga18 kg
Wymiary rolki

2,50 m×0,40 m = 1m²

Grubość

1,5-2,2 cm

Ciężar

15-20 kg/m²