Trawa z rolki ogrodowa

Cena za 1 m²
Minimalne zamówienie 20 m²
Ilość zamawianej trawy musi być wielokrotnością 20 m²
Wysyłki nadajemy od poniedziałku do środy

23 

Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
Kategoria:

Trawa z rolki ogrodowa

Marzysz o pięknym i soczyście zielonym trawniku? Nasza ogrodowa trawa z rolki to doskonały wybór, gdyż znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na terenach publicznych. Gotowa darń zapewnia natychmiastowy efekt, a proces rozkładania trawy z rolki przebiega zdecydowanie łatwiej niż tradycyjny siew. Dlatego też trawa w rolce to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą doczekać się pięknego i zielonego podłoża, które przypomina puszysty dywan!

Trawa w rolce to prosty sposób na bardzo gęsty trawnik. Tego typu trawnik posiada liczne zalety. Pasma trawy z rolki zostały wyhodowane z mieszanki wysokiej jakości, specjalnie dobranych odmian nasion trawy. Ze względu na to, iż trawa nie wymaga długiego czasu na ukorzenienie w glebie, trawnik z rolki jest szybciej odporny na deptanie, choroby oraz suszę. Co więcej, nie istnieje ryzyko, że nasiona zostaną wydziobane z podłoża przez ptaki.

Gęsta trawa rolowana to idealne rozwiązanie do ogrodu, gdyż sprawdza się doskonale w miejscu o średniej intensywności użytkowania i eksploatacji. Z jej pomocą możesz zagospodarować nierówny i płaski teren, np. taki jak: skwer, prywatny ogród lub działka, trawniki ozdobne oraz inne elementy zielonej architektury. To świetne rozwiązanie także na nierówne podłoża, takie jak skarpy, gdzie trudno jest wysiać trawę z nasion.

Zakładanie trawnika z rolki

Gotowy trawnik z rolki można rozkładać zasadniczo w dowolnym momencie okresu wegetacyjnego trawy, czyli od marca do listopada. Pamiętaj jednak o tym, że układanie trawnika z rolki nie powinno przebiegać w okresie największych upałów. Po pierwsze, zadbaj o odpowiednie przygotowanie gruntu pod trawnik. Ziemię należy przekopać, usunąć chwasty i kamienie, a następnie wyrównać i nawodnić. Dzięki temu trawa z rolki będzie mogła zostać rozłożona bez problemu, a także szybciej się ukorzeni.

Jak układać trawę w rolkach? Po pierwsze, należy ściśle kłaść rolkę obok drugiej, tak, aby nie powstały żadne przerwy i szczeliny. Rolki układa się w połowie długości poprzedniego pasma, tak, aby całość przypominała wzór cegieł w murze. Wymiary rolki są takie same dla każdego pasma. Następnie, po ułożeniu trawy, wszystkie rolki porządnie dociśnij oraz zwałuj.

Dbanie o trawnik

Pamiętaj, że ułożeniu trawy z rolki należy od razu zadbać o odpowiednie nawodnienie powierzchni. Przez pierwsze dwa tygodnie musisz podlewać podłoże co dwa dni, a następnie dwa razy w tygodniu. Przez czternaście dni po rozłożeniu trawnika z rolki, nie wolno chodzić po trawie i obciążać podłoża, gdyż ta potrzebuje czasu do ukorzenienia. Po dwóch tygodniach możliwe jest swobodne korzystanie, gdyż trawa w rolkach zdążyła się ukorzenić. Możesz swobodnie przystąpić do pracy w ogrodzie, czyli przeprowadzić pierwsze koszenie.

Równie istotne jak podlewanie podłoża jest nawożenie trawy. Aby trawa z rolki rozwijała się prawidłowo, ziemię należy odżywiać tak samo, jak trawę wysiewaną w tradycyjny sposób. Tylko dzięki odpowiedniemu programowi pielęgnacji trawnika Twoja murawa będzie wyglądała tak dobrze, jak zaraz po rozłożeniu trawy rolowanej.

Zastanawiasz się, jak powinno to przebiegać w prawidłowy sposób? Przeczytaj nasz artykuł o nawożeniu trawnika!

Parametry

Waga18 kg
Wymiary rolki

2,50 m×0,40 m = 1m²

Grubość

1,5-2,2 cm

Ciężar

15-20 kg/m²