Jak pozbyć się kreta?

Krety nie cieszą się sympatią właścicieli ogrodów i trawników. Choć są to pożyteczne zwierzaki, gdyż żywią się owadami, ich kopce niszczą i oszpecają trawnik. Co więcej, podziemne tunele naruszają korzenie trawy i roślin ozdobnych, znajdujących się na działce. Dlatego też wiele osób poszukuje skutecznego sposobu na to, jak pozbyć się kreta.

jak pozbyć się kreta

Każdy, kto próbował usunąć kreta na własna rękę wie, że nie jest to sprawa łatwa. Wymaga nie tylko dużej determinacji i cierpliwości, ale także specjalistycznej wiedzy. Czas walki z krecim szkodnikiem jest często niewspółmierny do efektów jakie chcemy osiągnąć, nie wspominając o szkodach wyrządzonych w ogrodzie. Co więcej, domowe metody często okazują się nieskuteczne lub przynoszą krótkotrwałą poprawę. Dlatego też warto rozwiązać zaistniały problem z pomocą specjalistów.

Sposób na kreta

Od 2009 roku świadczymy usługę zwalczania kreta w ogrodach oraz na boiskach piłkarskich. Lata doświadczeń spowodowały, że z kretami radzimy sobie nie tylko skutecznie, ale także bezpiecznie. Mimo że jest to gatunek pod częściową ochroną, nie obejmuje ona szkodników działających na terenach ogrodów, upraw, szkółek czy boisk piłkarskich.

Nasze rozległe badania dotyczące kreta europejskiego (Talpa Europaea) w Polsce spowodowały że usługę pozbywania się niechcianych lokatorów z ogrodu i trawnika  doprowadziliśmy do perfekcji. Doszliśmy do przekonania, iż najlepszy sposób na kreta to fumigacja. Zabieg ten może być wykonywany jedynie przez osoby ze specjalnymi uprawnieniami w zakresie gazowania. Do walki z kretami stosuje się specjalne środki chemiczne zwane fumigantami, niedostępne w sprzedaży dla osób nieuprawnionych. Są to bezpieczne dla otoczenia gazy, neutralne nad powierzchnią trawnika, ale zabójcze dla kreta.

Usługa fumigacji ogrodu

Pozbycie się szkodnika z ogrodu jest możliwe gdy temperatura w nocy wynosi powyżej 5°C, ale najlepszą skuteczność uzyskuje się przy temperaturach gleby powyżej 10°C. Po otrzymaniu informacji od klienta nasz specjalista skontaktuje się w celu ustalenia terminu wizyty. W okresie od marca do października nasz ekspert przeprowadzi szczegółowe rozpoznanie terenu oraz poinformuje o szczegółach dalszego postępowania.

Zwalczanie kreta zwykle trwa dzień lub dwa, ale może zająć nawet kilka dni. Jest to zależne od pory roku, wilgotności oraz temperatury otoczenia jak i gleby. Z zasady im wyższa temperatura i wilgotność, tym szybciej działają środki. Gwarantujemy, używany przez nas środek cechuje wysoka skuteczność.

Jeżeli interesuje cię zamówienie usługi zwalczania kreta, skontaktuj się z nami, a z pewnością poradzimy sobie z Twoim problemem.