Program Pielęgnacji Trawnika

Mr. Green Grass przeprowadza specjalistyczny Program Pielęgnacji Trawnika, który opiera się na czterech etapach. Zaplanowany z wyprzedzeniem, zapewni mu optymalne odżywienie oraz odchwaszczenie. Aby osiągnąć ten cel, stosujemy najlepsze technologie i produkty pielęgnacyjne. Regionalny ekspert z firmy Mr. Green Grass dostosuje sposób postępowania do wymagań Twojego trawnika.

Jak wygląda czteroetapowy program pielęgnacji? Odwiedzamy Twój ogród regularnie co około 8 tygodni, aby zapewnić Twojemu trawnikowi właściwe odżywienie, we właściwym czasie i w kontrolowany sposób. Program zawiera świetnie zbilansowaną formułę, zapewniającą właściwe nawożenie Twojego trawnika przez cały rok. Metody pielęgnacji zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb, w oparciu o profesjonalną analizę trawnika wykonaną przez naszego specjalistę.

Wiosenna pielęgnacja

I wizyta: od marca do maja

Podczas pierwszej wiosennej wizyty stosujemy wyjątkowy, jednorodny granulowany nawóz specjalnie przystosowany do niższych temperatur, działający ok. 8 tygodni. Dodatkowo stosujemy nawozy płynne wzmacniające odporność – pozwala to uzyskać zielony kolor trawnika dużo wcześniej niż w przypadku używania wyłącznie nawozów granulowanych. W przypadku zachwaszczonego trawnika stosujemy oprysk niskotemperaturowym preparatem odchwaszczającym. W ten sposób pozbywamy się chwastów takich jak stokrotki, mlecze, koniczyny i inne. Jeżeli Twój trawnik zmaga się z mchem, chorobami lub szkodnikami – poradzimy sobie również z tymi problemami!

W okresie wiosennej pielęgnacji proponujemy dodatkowo: wertykulację, aerację, dosiewanie trawy oraz piaskowanie. Zabiegi te mają na celu regenerację trawnika po zimie.

Pielęgnacja wczesnym latem

II wizyta: od czerwca do lipca

Podczas drugiej wizyty w Twoim ogrodzie, stosujemy nawóz granulowany oraz nawożenie dolistne, odżywiające trawnik przez następne 2 miesiące. Kładziemy także nacisk na powolny wzrost i gęstość Twojego trawnika oraz przeprowadzamy analizę chwastów pojawiających się w okresie letnim. Wspaniały, soczysty kolor trawy osiągamy poprzez zastosowanie preparatów z żelazem i innymi mikroelementami, które działają ochronnie i wzmacniająco.

Na życzenie wykonujemy dodatkowe zabiegi powodujące magazynowanie wody w glebie. W tym celu stosujemy Wetting Agent, czyli środek stymulujący przenikanie i magazynowanie wody. Dodatkowo, możemy zaoferować regulator wzrostu. Ten środek spowolni wzrost pionowy trawnika, tak więc zaoszczędzisz czas spędzany na koszeniu trawy.

Pielęgnacja późnym latem

III wizyta: od sierpnia do września

Kontynuujemy kompleksowy program pielęgnacji trawnika, aby zapewnić mu odpowiednie odżywianie przez następnych 8-10 tygodni. W tym samym czasie oferujemy ochronę przed pewnymi chorobami trawników takimi jak: czerwona nitkowatość, rdza, fusarium, pleśń czy śluzowiec. Co więcej, zwalczamy mech w trawniku, który może pojawić się po ciepłym i wilgotnym sezonie. W tym okresie dodatkowo proponujemy wertykulację, aerację, dosiewanie trawy oraz piaskowanie.

Pielęgnacja jesienna

IV wizyta: od września do listopada

W ostatnim etapie stosujemy specjalny, jesienny nawóz do trawnika. Pielęgnacja skupia się na rozwiązywaniu sezonowych problemów, obejmując także zapobieganie rozwojowi mchu. Ten etap doskonale przygotowuje trawnik do zbliżającej się zimy, gwarantując jego zdrowy i piękny wygląd wczesną wiosną. Środki zastosowane podczas jesiennej pielęgnacji spowodują, że Twój trawnik będzie zielony również w zimie. W tym okresie, jeżeli zachodzi taka potrzeba, dodatkowo oferujemy wapnowanie.