Regulator wzrostu trawnika

Koszenie trawy to zajęcie które jedni kochają, a inni nienawidzą… Jednak wszystkim satysfakcję sprawia równo i krótko przycięta murawa. Aby jak najdłużej cieszyć się tym widokiem oraz ograniczyć ilość koszenia, warto zastosować regulator wzrostu trawnika. Jego aplikacja ma na celu zmniejszenie tempa wzrostu źdźbeł. Dzięki temu, koszenie trawnika nie będzie już tak często potrzebne i żmudne. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na wypoczynek lub inne prace ogrodowe.

Regulator wzrostu posiada składnik, który zachęca źdźbło trawy do wydłużania żywotności komórek oraz hamuje wzrost pionowy. Co więcej, wspomaga wzrost i rozwój korzeni. Trawa staje się grubsza, a trawnik bardziej gęsty. Unikalny skład chemiczny środka sprawia, że murawa jest bardziej odporna na ekstremalne warunki środowiskowe podczas całego okresu wegetacyjnego. Działanie środka powoduje zmniejszenie odległości między węzłami krzewienia, co prowadzi do wykształcenia bardziej zwartej struktury korzeniowej. Ogólny efekt tego zabiegu pozwala na otrzymanie zdrowszej darni. Co więcej, przygotowuje murawę do ekstremalnych warunków letnich, ponieważ ogranicza utratę wilgotności przez źdźbła.

regulator wzrostu

 

Stosowanie regulatora wzrostu

Przeprowadzamy aplikację tego środka w okresie zwiększonego wzrostu trawy, czyli późną wiosną lub wczesnym latem. Regulator stosujemy nie wcześniej niż 14 dni po nawożeniu i odchwaszczaniu trawnika, aby składniki mineralne zawarte w nawozie zaczęły działać. Jednorazowe zastosowanie regulatora wzrostu, spowolni wzrost trawy na 4-8 tygodni.
Aplikację regulatora polecamy dla każdego, kto nie lubi lub nie ma możliwości koszenia swojego trawnika regularnie, co tydzień. Stosując nasz regulator wzrostu masz pewność, że nawet bez koszenia przez 2-3 tygodnie, Twój trawnik będzie wyglądał na zadbany. Ta usługa w szczególności przysłuży się tym, którzy planują wyjazd urlopowy lub wakacyjny.
Używany przez nas środek jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, jednak prosimy nie korzystać z trawnika przez kilka godzin po aplikacji, aby regulator mógł zadziałać właściwie.
Zabieg ten przeprowadzamy na wszystkich rodzajach trawników. Jeżeli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem usługi, skontaktuj się z nami.