Nawozy do trawy

Gęsty, odchwaszczony, soczyście zielony - po prostu golfowy trawnik w Twoim ogrodzie!
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Nawozy do trawy

Marzeniem każdego ogrodnika jest zdrowy silny i zadbany trawnik. Jednakże samo koszenie i podlewanie to za mało, aby ten efekt uzyskać. Niezbędne są profesjonalne nawozy do trawy, które zaopatrzą Twoją murawę w niezbędne składniki odżywcze. Bez względu na to, czy posiadasz trawnik z siewu czy z rolki, każdy z nich potrzebuje systematycznego i kompleksowego nawożenia. Dzięki przygotowanym przez naszych specjalistów gotowym mieszankom nawozowym nie musisz zastanawiać się, jakich preparatów użyć, gdyż opracowaliśmy to za Ciebie! Nasze kompozycje nawozowe składają się z wartościowych substancji odżywczych, w proporcjach dostosowanych do potrzeb trawy w określonym momencie okresu wegetacyjnego.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem po zimie powinno być uprzątnięte trawnik z resztek organicznych, takich jak liście czy patyki. Następnie, gdy trawa nieco podrośnie, można przystąpić do pierwszego koszenia w sezonie, najlepiej na przełomie marca i kwietnia. Jest to również dobry moment na przeprowadzenie pierwszego wiosennego nawożenia. W tym celu warto zastosować Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®. Jego głównym składnikiem jest azot, który stymuluje źdźbła do wzrostu, jednakże preparat został wzbogacony w inne mikro- i makroelementy, aby ułatwić twojej murawie szybką regenerację po zimowych miesiącach. Bezpośrednio po rozsianiu trawnik należy obficie podlać. Nawóz wczesnowiosenny dostarcza składniki odżywcze przez około 8 tygodni. A co dalej?

Wiosenna pielęgnacja

Kolejne dokarmianie najlepiej przeprowadzić w okresie od końca maja do początku lipca. Oczywiście, jest to zależne od daty pierwszego nawożenia. W tym czasie trawa powinna być już w dobrej formie po zimie, a więc nie wymaga aż tylu składników pokarmowych jak w pierwszym okresie. Dlatego też Nawóz wiosenny do trawy – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass® nastawiony jest na rozrost i krzewienie, składając się z azotu, potasu i fosforu. Standardowo, trawnik należy po zabiegu nawodnić, ale równie dobrym pomysłem jest przeprowadzenie nawożenia przed deszczem. Tak jak w przypadku nawozu wczesnowiosennego, mieszanka wiosenna również działa przez okres około 8 tygodni.

Stop przesuszaniu

Lato w pełni! Dlatego też warto postawić na ochronę i regenerację, a nie na stymulację wzrostu. Właśnie do takich zadań skomponowaliśmy Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®. Pomaga przetrwać trawie wysokie temperatury oraz szybko zregenerować się po suszy. Najlepszym terminem letniego nawożenia jest lipiec lub sierpień, gdy darń narażona jest na przesuszenie. Preparaty nawozowe należy stosować na krótko ścięte źdźbła, najlepiej dwa dni po koszeniu. Nawożenie najlepiej przeprowadzić wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy temperatura nie jest wysoka. Pamiętaj o obowiązkowym kroku, jakim jest podlanie trawy!

Zimowy sen trawnika

Ostatnim etapem odżywiania powinno być przygotowanie trawnika do zimowych miesięcy. W tym celu przygotowaliśmy specjalną mieszankę Nawóz jesienny do trawy – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®. Posiada bardzo niską zawartość azotu, zaś bogaty jest w fosfor i potas. Te makroelementy wpływają na wzmocnienie systemu korzeniowego oraz uodparniają źdźbła na zimno i choroby. Jesienne nawożenie trawnika gotową mieszanką warto przeprowadzić między wrześniem a październikiem po ostatnim koszeniu oraz po uprzątnięciu liści. Twój trawnik jest gotowy na sen zimowy!

Agent do zadań specjalnych

Mr. Green Grass, oferuje nie tylko sezonowe nawozy do trawy, ale także mieszanki przeznaczone do konkretnych celów. W ofercie posiadamy Regulator pH gleby. W jego skład wchodzi głównie węglan wapnia, a także węglan magnezu. Możesz stosować go przez cały okres wegetacyjny, czyli od wczesnej wiosny do jesieni, oczywiście w razie potrzeby.
Jeżeli zastanawiasz się nad działaniem poszczególnych składników odżywczych oraz potrzebujesz praktycznych rad związanych z dokarmianiem murawy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł dotyczący nawożenia trawnika!