Nawozy do trawy

Odżywiony, gęsty i soczyście zielony, odchwaszczony - po prostu golfowy trawnik w Twoim ogrodzie!
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Nawozy do trawy

Zdrowy, silny i zadbany trawnik, który wygląda niczym zielony dywan, to marzenie każdego ogrodnika. Jednakże samo koszenie i podlewanie źdźbeł trawy to za mało, aby ten efekt uzyskać. Niezbędne są profesjonalne nawozy do trawy, które zaopatrzą Twoją murawę w niezbędne składniki pokarmowe przez cały sezon. Bez względu na to, czy posiadasz trawnik z siewu czy z rolki, każdy ogród potrzebuje kompleksowego i regularnego dostarczania mikroelementów i makroelementów w formie nawozów. Zaplanowanie zbilansowanego nawożenia trawników to pierwszy kok, by Twój ogród był piękny, a źdźbła na trawniku rosły równomiernie.

Dzięki przygotowanym przez naszych specjalistów gotowym mieszankom nawozowym nie musisz zastanawiać się, jakich preparatów do traw użyć, gdyż opracowaliśmy profesjonale nawozy do trawników. Nasze kompozycje nawozowe składają się z wartościowych substancji odżywczych, w proporcjach doskonale dostosowanych do potrzeb trawy w określonym momencie okresu wegetacyjnego. Dlatego też gotowe nawozy do trawnika są najlepszym rozwiązaniem, jeśli marzysz o zielonym trawniku, na którym nie rośnie mech i chwasty. Nawozy do trawy pomogą Ci uzyskać piękną murawę i utrzymać ten stan, abyś mógł cieszyć się idealnym trawnikiem. Jeśli zastanawiasz się, jaki nawóz do trawy wybrać, aby murawa w Twoim ogrodzie zachwycała świetna kondycją, przeczytaj ten artykuł!

Pierwsze nawożenie

Pierwszym krokiem po zimie powinno być uprzątnięcie trawnika z resztek organicznych roślin, takich jak liście czy patyki. Później, gdy trawa nieco podrośnie, można przystąpić do pierwszego koszenia w sezonie, najlepiej na przełomie marca i kwietnia. Jest to również dobry moment na pierwszy nawóz do trawy. Czym nawozić trawnik po pierwszym koszeniu? W tym celu warto zastosować Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®. Głównym składnikiem odżywczym preparatu do trawników jest azot, który stymuluje wzrost roślin. Jednakże nawóz do trawnika został wzbogacony w inne mikro- i makroelementy, takie jak fosfor, potas i magnez. Ułatwi to twojej murawie szybką regenerację po zimowych miesiącach. Bezpośrednio po rozsianiu trawnik należy obficie podlać. Pierwszy nawóz do trawników dostarcza substancje odżywcze przez około 8 tygodni. Jakim nawozem należy odżywić trawnik na wiosnę?

Wiosenna pielęgnacja

Kolejne nawożenie trawnika w okresie wiosennym należy przeprowadzić w terminie od końca maja do początku lipca. Oczywiście, jest to zależne od daty pierwszego nawożenia. W tym czasie trawa powinna być już w dobrej formie po zimie, źdźbła odporniejsze, tak więc trawa nie wymaga aż tylu składników pokarmowych jak w pierwszym okresie. Dlatego też Nawóz wiosenny do trawy – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass® nastawiony jest na rozrost i krzewienie trawników, składając się z azotu, potasu i fosforu. Standardowo, trawnik należy po zabiegu nawodnić, ale możesz także przeprowadzić nawożenie przed deszczem, aby nawóz do trawnika wsiąkł w ziemię. Tak jak w przypadku nawozu wczesnowiosennego, wiosenny nawóz do trawy również działa przez okres około 8 tygodni.

Nawożenie trawnika latem

Lato w pełni! Dlatego też w okresie letnim postawić na ochronę i regenerację trawnika, a nie na stymulację wzrostu. Właśnie do takich zadań skomponowaliśmy Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®. Pomaga przetrwać trawie wysokie temperatury oraz szybko zregenerować się po czasie suszy. Najlepszym terminem letniego nawożenia trawy jest lipiec lub sierpień, gdy darń narażona jest na przesuszenie. Nawozy do trawników należy stosować na krótko ściętą trawę, optymalnie dwa dni po skoszeniu. Nawożenie najlepiej przeprowadzić wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy temperatura nie jest wysoka. Pamiętaj o obowiązkowym kroku, jakim jest podlanie trawy!

Jesienny nawóz do trawnika

Ostatnim etapem odżywiania na koniec sezonu wegetacyjnego powinno być przygotowanie trawnika do zimy, a więc należy zwiększyć jego odporność na mróz. W tym celu przygotowaliśmy specjalną mieszankę: Nawóz jesienny do trawy – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®. Preparat na jesień posiada bardzo niską zawartość azotu, a jego główne składniki odżywcze to fosfor i potas. Te makroelementy szczególnie dobrze wpływają na trawę: wzmacniają system korzeniowy oraz uodparniają źdźbła na zimno i choroby. Jesienne nawożenie trawnika gotową mieszanką warto przeprowadzić między wrześniem a październikiem kilka dni po ostatnim koszeniu oraz po uprzątnięciu liści. Nawozy jesienne odpowiednio zabezpieczą źdźbła trawy przed zimą.

Agenci do zadań specjalnych

Mr. Green Grass, oferuje nie tylko sezonowe nawozy do trawy, ale także mieszanki przeznaczone do konkretnych celów. W ofercie posiadamy również Regulator pH gleby. W jego skład wchodzi głównie węglan wapnia, a także węglan magnezu. Możesz stosować preparat do trawników przez cały okres wegetacyjny, czyli od wczesnej wiosny do jesieni, oczywiście w razie potrzeby. Regulacja odczynu pH to pierwszy krok, aby uzyskać piękny trawnik, którego intensywny, zielony kolor zachwyca!

Do pielęgnacji trawnik polecany także Aerator w płynie. Jakie korzyści płyną ze stosowania tego środka? Przede wszystkim, napowietrza podłoże, dzięki czemu rośliny łatwiej pobierają składniki mineralne z gleby, a także nawozy działają lepiej. Gleba jest lżejsza, mniej zbita i bardziej żyzna. Dzięki temu na trawie lepiej rozwijają się pożyteczne rośliny, a łatwiej jest zwalczać mech oraz chwasty. Preparat na trawniki w formie płynu można stosować przez cały okres wegetacyjny traw, czyli wiosną, latem i jesienią.

Jak nawozić trawnik?

Odpowiednie nawożenie murawy jest bardzo ważne, ale nawet najdokładniej dobrane nawozy mineralne nie zadziałają w prawidłowy sposób, jeżeli granulki nawozu zostaną rozprowadzone w nieprawidłowy sposób. Po pierwsze, najważniejsze jest jego równomierne rozsypanie po całej powierzchni trawnika. Dlatego też nawóz do trawnika należy rozprowadzać przy pomocy siewnika, a nie sypać z ręki. Rozprowadzenie preparatu nierównomiernie może w efekcie skutkować powstaniem pasów trawy przenawożonej w jednym miejscu i takich, do których nie dotarły nawozy do trawników. Tylko rozprowadzenie nawozów równomiernie zapewnia efektywność nawożenia. Trzeba pamiętać także o tym, aby nawozów nie wymierzać na oko, ale wyliczyć ich odpowiednią ilość, którą podają informacje zamieszczone na opakowaniu.

Najlepsze efekty przynosi nawożenie w pochmurny dzień, gdy prognozowany jest deszcz. Mokry nawóz wejdzie dokładniej do gleby i dotrze do korzeni trawy. Jednakże należy rozprowadzać preparaty na suche źdźbła, aby granulat nie przykleił się do murawy, lecz razem z wodą wpłukał się w grunt. Zadbaj o to, by unikać nawożenia wtedy, gdy silnie świeci słońce, ponieważ nawóz rozsypany w pełnym słońcu może wypalić trawę.

Jeżeli zastanawiasz się nad działaniem poszczególnych składników odżywczych oraz potrzebujesz więcej praktycznych rad dotyczących rozprowadzania nawozu, koniecznie sprawdź nasz artykuł o tym jak poprawnie nawozić trawnik!