Regulator pH – Mr. Green Grass®

21.0099.00

  • Wspomaga przyswajanie składników pokarmowych
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Skutecznie reguluje pH gleby
  • Pobudza życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Jaką wielkość wybrać?
SKU: NAW/005 Kategoria:

Regulator pH – Mr. Green Grass®

Profesjonalny regulator pH – Mr. Green Grass®  to produkt, który stosuje się w celu wyregulowania pH gleby, a także by pobudzić życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej. Co więcej, wspomaga przyswajanie składników pokarmowych. Jest to nawóz wapniowy, węglanowo-magnezowy w formie granulowanej. To produkt bezpieczny oraz przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, aby zachować należyte środki ostrożności. Nawóz należy przechowywać w miejscu suchym i chłodnym, poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt. Co więcej, mieszankę nawozową przechowuj w oryginalnym opakowaniu i nie przepakowuj go do innego pojemnika.

Stosowanie

Regulator pH – Mr. Green Grass® stosuje się od wczesnej wiosny do jesieni, w dawce 5 kg na 100 m² trawnika (50 g/1 m²). Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Zabieg powinien zostać przeprowadzony 2-3 dni od ostatniego koszenia, na trawniku wolnym od liści. Po nawożeniu trawnik należy obficie podlać. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę nawozową na niewielkiej powierzchni trawnika. Uważaj, aby produkt nie trafił na chodnik, płytki lub kostkę. W przypadku rozsypania nawozu poza trawnikiem natychmiast usuń produkt, a powierzchnię przemyj wodą.

Zastanawiasz się w jaki sposób powinieneś przeprowadzić nawożenie regulatorem pH?  Jest to zależne od rozmiaru Twojego trawnika. Jeżeli jego powierzchnia nie jest duża darń możesz nawozić za pomocą siewnika ręcznego. Jeżeli jednak powierzchnia Twojego trawnika jest większa, warto postawić na rotacyjny siewnik na kółkach.

Parametry

WagaBrak danych
Opakowanie

3 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Węglan wapnia [CaCO3]

60%

Węglan magnezu [MgCO3]

30%

CaO+MgO

54%