Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

39.00149.00

  • Chroni przed zjawiskiem “wypalonej” trawy
  • Zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych
  • Zwiększa tolerancję trawy na suszę
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Bezwzględna gwarancja satysfakcji
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Jaką wielkość wybrać?
SKU: NAW/003 Kategoria:

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass® to mieszanka nawozowa, składająca się głownie z azotu, potasu, fosforu oraz żelaza. Jej głównym zadaniem jest ochronna trawy przed zjawiskiem wypalenia. Co więcej, zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych, a także zwiększa tolerancję trawy na suszę. Pomaga przetrwać trawnikowi wysokie temperatury oraz szybko się regenerować. Nasz kompleksowy nawóz letni jest przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, że mieszankę nawozową należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt. Co więcej, produkt nie może być przepakowywany do innych pojemników.

Unikalna technologia Enhaced GRF

W nawozie letnim Mr. Green Grass zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhaced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhaced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do września.

Stosowanie

Nawóz letni do trawy należy stosować w okresie do lipca do sierpnia. Optymalna dawka to 3 kg nawozu na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Produkt powinien zostać rozprowadzony siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Nawożenie należy przeprowadzić 2 dni od ostatniego koszenia. Po nawożeniu trawnik koniecznie trzeba obficie podlać. Nawóz letni działa do 8 tygodni, po czym należy zastosować Nawóz jesienny do trawy – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®.

Nawozu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach lub płytkach. W przypadku rozsypania mieszanki na powierzchni tego typu, produkt trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Parametry

WagaBrak danych
Opakowanie

3 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Azot [N]

19%

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

14%

Żelazo [Fe]

0,5%