Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

  • Chroni przed zjawiskiem “wypalonej” trawy
  • Zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych
  • Zwiększa tolerancję trawy na suszę
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Ma świetne recenzje od klientów
Stosowanie: Lipiec / Sierpień / Wrzesień
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/003 Kategoria:

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass® to mieszanka nawozowa, składająca się głownie z azotu, potasu, fosforu oraz żelaza. Jej głównym zadaniem jest ochronna trawy przed zjawiskiem wypalenia. Co więcej, zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych, a także zwiększa tolerancję trawy na suszę. Pomaga przetrwać trawnikowi wysokie temperatury oraz szybko się regenerować. Nasz kompleksowy nawóz letni jest przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, że mieszankę nawozową należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt. Co więcej, produkt nie może być przepakowywany do innych pojemników.

Nawóz długodziałający Enhaced GRF

Działa długo dzięki technologii Enhanced GRF

W nawozie letnim zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą długotrwałe, kontrolowane i równomierne uwalnianie składników odżywczych w optymalnym momencie.

Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do września.

Stosowanie

Nawóz letni do trawy należy zastosować w okresie do początku lipca do końca września. Optymalna dawka to 3 kg nawozu na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Produkt powinien zostać rozprowadzony siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Nawożenie należy przeprowadzić 2 dni od ostatniego koszenia. Po nawożeniu trawnik koniecznie trzeba obficie podlać. Nawóz letni działa do 8 tygodni, po czym należy zastosować Nawóz jesienny do trawy – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®.

Nawozu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach lub płytkach. W przypadku rozsypania mieszanki na powierzchni tego typu, produkt trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Opinie o nawozie

Wszystkie opinie opublikowane poniżej są zweryfikowane zakupami klientów.

Średnia ocena produktu:

Przemysław
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Zabrze · Data przesłania: 2022-09-05
Trawa wygląda zdecydowanie lepiej.

Łukasz
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat poznański · Data przesłania: 2022-09-02
Nasza trawa niestety bardzo ucierpiała przez tegoroczne upały. Jest to trudny teren gliniasty, na którym w tym roku wiosną założyliśmy trawnik (odmiana sportowa samozagęszczająca). Jest wiele dziur. Po zastosowaniu nawozu wreszcie trawnik zaczął rosnąć. Obecnie deszcz także pomaga. Liczę, że w kolejnych miesiącach dziury całkiem znikną.

Damian
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat prudnicki · Data przesłania: 2022-08-17
Jestem mile zaskoczony jakością nawozu. Pierwsze efekty widoczne już w 2 tygodnie po zastosowaniu. Teraz trawnik jest gęsty i soczyście zielony. Polecam!

Piotr
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat trzebnicki · Data przesłania: 2022-08-16
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektów. Trawnik zyskał super kolor i znacznie się zagęścił. Zamieniłem też kosiarkę spalinową na robota koszącego i była to dobra decyzja.

Piotr
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Łódź · Data przesłania: 2022-08-10
Zastosowanie wskazówek odnośnie podlewania, regulatora pH oraz nawozu letniego zdecydowanie poprawiło jakość trawnika. Zaczął on znów intensywnie rosnąć, nabrał soczystego zielonego koloru i cieszy oko.

Tomasz
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat piaseczyński · Data przesłania: 2022-08-02
Polecam nawozy z firmy Mr. Green Grass. Po użyciu nawozu letniego na trudnym piaszczystym gruncie z cienką warstwą torfu odkwaszonego na wierzchu trawnik jest zdrowy, ma dobry kolor a zasiana w tym roku trawa dobrze ukorzenia się. Trawnik jest odporny na kilkudniowe susze.

Robert
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat wołomiński · Data przesłania: 2022-07-29
Nawóz do trawy który zakupiłem w państwa firmie sprawdził się w 100% z czego jestem bardzo zadowolony. Trawa była słaba, a po jego zastosowaniu stała się gęsta i soczyście zielona. Myślę, że w przyszłości będę korzystał z państwa produktów.

Agnieszka
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Poznań · Data przesłania: 2022-07-21
Trawnik przed zastosowaniem nawozu był nieciekawy. Przede wszystkim nie miał tak intensywnego zielonego koloru. Teraz jest mega super zielony, gęsty i naprawdę odporny na promienie słoneczne. Bardzo jestem zadowolona 🙂

Andrzej
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat gdański · Data przesłania: 2022-06-30
Trawnik się zagęścił i uzyskał zdrowy kolor.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Lipiec / Sierpień / Wrzesień

Opakowanie

1 kg, 3 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Azot [N]

19% (w tym 50% o przedłużonym działaniu do 2-3 miesiecy!)

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

14%

Żelazo [Fe]

0,5%