Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

  • Chroni przed zjawiskiem „wypalonej” trawy
  • Zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych
  • Zwiększa tolerancję trawy na suszę
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Ma świetne recenzje od klientów
Stosowanie: Lato
1 kg3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
SKU: NAW/003 Kategoria:

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Nawóz letni do trawy – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass® to mieszanka nawozowa, składająca się głownie z azotu, potasu, fosforu oraz żelaza. Jej głównym zadaniem jest ochronna trawy przed zjawiskiem wypalenia. Co więcej, zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych, a także zwiększa tolerancję trawy na suszę. Pomaga przetrwać trawnikowi wysokie temperatury oraz szybko się regenerować. Nasz kompleksowy nawóz letni jest przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, że mieszankę nawozową należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt. Co więcej, produkt nie może być przepakowywany do innych pojemników.

Unikalna technologia Enhanced GRF

W nawozie letnim Mr. Green Grass zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do września.

Stosowanie

Nawóz letni do trawy należy zastosować w okresie do początku lipca do końca września. Optymalna dawka to 3 kg nawozu na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Produkt powinien zostać rozprowadzony siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Nawożenie należy przeprowadzić 2 dni od ostatniego koszenia. Po nawożeniu trawnik koniecznie trzeba obficie podlać. Nawóz letni działa do 8 tygodni, po czym należy zastosować Nawóz jesienny do trawy – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®.

Nawozu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach lub płytkach. W przypadku rozsypania mieszanki na powierzchni tego typu, produkt trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Opinie o nawozie

Wszystkie opinie opublikowane poniżej są zweryfikowane zakupami klientów.

Średnia ocena produktu:

Przemysław
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Zabrze · Data przesłania: 2022-09-05
Trawa wygląda zdecydowanie lepiej.

Łukasz
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat poznański · Data przesłania: 2022-09-02
Nasza trawa niestety bardzo ucierpiała przez tegoroczne upały. Jest to trudny teren gliniasty, na którym w tym roku wiosną założyliśmy trawnik (odmiana sportowa samozagęszczająca). Jest wiele dziur. Po zastosowaniu nawozu wreszcie trawnik zaczął rosnąć. Obecnie deszcz także pomaga. Liczę, że w kolejnych miesiącach dziury całkiem znikną.

Damian
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat prudnicki · Data przesłania: 2022-08-17
Jestem mile zaskoczony jakością nawozu. Pierwsze efekty widoczne już w 2 tygodnie po zastosowaniu. Teraz trawnik jest gęsty i soczyście zielony. Polecam!

Piotr
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat trzebnicki · Data przesłania: 2022-08-16
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektów. Trawnik zyskał super kolor i znacznie się zagęścił. Zamieniłem też kosiarkę spalinową na robota koszącego i była to dobra decyzja.

Piotr
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Łódź · Data przesłania: 2022-08-10
Zastosowanie wskazówek odnośnie podlewania, regulatora pH oraz nawozu letniego zdecydowanie poprawiło jakość trawnika. Zaczął on znów intensywnie rosnąć, nabrał soczystego zielonego koloru i cieszy oko.

Tomasz
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat piaseczyński · Data przesłania: 2022-08-02
Polecam nawozy z firmy Mr. Green Grass. Po użyciu nawozu letniego na trudnym piaszczystym gruncie z cienką warstwą torfu odkwaszonego na wierzchu trawnik jest zdrowy, ma dobry kolor a zasiana w tym roku trawa dobrze ukorzenia się. Trawnik jest odporny na kilkudniowe susze.

Robert
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat wołomiński · Data przesłania: 2022-07-29
Nawóz do trawy który zakupiłem w państwa firmie sprawdził się w 100% z czego jestem bardzo zadowolony. Trawa była słaba, a po jego zastosowaniu stała się gęsta i soczyście zielona. Myślę, że w przyszłości będę korzystał z państwa produktów.

Agnieszka
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Poznań · Data przesłania: 2022-07-21
Trawnik przed zastosowaniem nawozu był nieciekawy. Przede wszystkim nie miał tak intensywnego zielonego koloru. Teraz jest mega super zielony, gęsty i naprawdę odporny na promienie słoneczne. Bardzo jestem zadowolona 🙂

Andrzej
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat gdański · Data przesłania: 2022-06-30
Trawnik się zagęścił i uzyskał zdrowy kolor.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Lato

Opakowanie

1 kg, 3 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Azot [N]

19%

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

14%

Żelazo [Fe]

0,5%