Sposób na przesuszony trawnik, czyli Wetting Agent 

Wyschnięta, żółta i zniszczona murawa może spędzić sen z powiek wielu posiadaczom ogrodów i działek. Często zastanawiamy się jaki jest idealny sposób na przesuszony trawnik. Niestety często bywa tak, że ziemia jednorazowo wyschnięta ponownie wchłania wodę z dużą trudnością.  Aby walczyć z  niekorzystnym zjawiskiem, jakim jest nadmierne wysychanie murawy, szczególnie problematyczne w trakcie letnich miesięcy, Mr. Green Grass proponuje aplikację niezwykle skutecznego środka, jakim jest Wetting Agent.

Jest to innowacyjny i specjalistyczny zabieg, który stymuluje przenikanie i magazynowanie wilgoci w glebie. Wetting Agent dba o to, aby woda przepływała w sposób bardziej równomierny w rejon korzeni. Dzięki temu roślina może jeszcze lepiej zabezpieczyć się przeciwko wysokim temperaturom i okresowemu ograniczeniu dostępu do wody. Poprzez tworzenie trwałej powłoki wodnej wokół cząsteczek podłoża, Wetting Agent troszczy się również i o to, aby woda i powietrze przemieszczały się jednolicie i nieustannie pomiędzy korzeniami. Rośliny łatwiej pozyskują wodę, a także mają do niej większy dostęp. Dzięki temu stają się znacznie bardziej odporne na suszę. System obronny roślin zostaje wzmocniony i w efekcie zwiększa się odporność darni.

Aplikacja środka i termin zabiegu

Aplikację Wetting Agent z reguły przeprowadzamy dwa lub trzy razy do roku. Zazwyczaj ma miejsce wczesną i późną wiosną oraz wczesnym latem. W ten sposób środek działa przez cały czas, kiedy trawa jest narażona na zbytnie przesuszanie. Pozwala to uzyskać piękną, jednolitą i soczyście zieloną murawę nawet w okresach suszy i niedoboru wody. W niektórych przypadkach Wetting Agent może nawet „zastąpić” system automatycznego nawadniania trawnika. Należy jednak pamiętać, że ten środek jedynie magazynuje wodę, a nie nawadnia trawnik.

sposób na przesuszony trawnik

Specjaliści z firmy Mr. Green Grass posiadają obszerną wiedzę na temat zastosowania środka stymulującego przenikanie i magazynowanie wody w glebie. Jeżeli jesteś zainteresowany zastosowaniem środka na przesuszony trawnik, skontaktuj się z nami, a przedstawiciel Mr. Green Grass udzieli Ci szczegółowych i wyczerpujących informacji.