Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

  • Przyspiesza regenerację uszkodzeń po zimie
  • Reguluje poziom składników odżywczych w glebie
  • Skutecznie zagęszcza trawnik
  • Jest przyjazny dla środowiska
Stosowanie: Wczesna wiosna
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/001 Kategoria:

Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass® jest specjalistyczną mieszanką nawozową, przyspieszającą regenerację uszkodzeń trawnika po zimie. Jego głównym składnikiem jest azot, który wspomaga krzewienie się trawy oraz wspomaga wzrost nowych liści. Nawóz Szybka Regeneracja nie tylko skutecznie zagęszcza trawnik, ale także reguluje poziom składników odżywczych w glebie. Co więcej, jest bezpieczny w użyciu oraz przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, aby nawóz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnych nie otwartych opakowaniach, w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt. Mieszanki nawozowej nie należy przepakowywać.

Unikalna technologia Enhaced GRF

W nawozie wczesnowiosennym Mr. Green Grass zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhaced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą kontrolowane i równomierne uwalnianie składników odżywczych w optymalnym momencie. Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhaced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do maja.

Stosowanie

Mieszanki nawozowej należy używać od marca do kwietnia, stosując dawkę 3 kg na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę w małej skali. Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według zamieszczonych instrukcji stosowania. Nawożenie najlepiej przeprowadzić do dwóch dni po koszeniu. Następnie, bezpośrednio po rozsianiu nawozu, należy obficie podlać cały obszar trawnika. Mieszanka wczesnowiosenna dostarcza trawnikowi składników pokarmowych w okresie około 8 tygodni, po czym należy zaaplikować Nawóz wiosenny do trawy – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®.

Produktu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach, płytkach i innych tego typu powierzchniach. W przypadku rozsypania mieszanki poza trawnikiem, nawóz trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Wczesna wiosna

Azot [N]

24% (13% azot amonowy, 11% azot azotanowy)

Fosfor [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

5%

Siarka całkowita [S]

5%

Magnez całkowity [MgO]

2%

Żelazo [Fe]

0,06%

Bor [B]

0,02%

Cynk [Zn]

0,01%