Nawóz do zakładania trawnika – Perfekcyjny start – Mr. Green Grass®

  • Zapewnia szybkie ukorzenianie się nasion trawy
  • Istotnie wzmacnia strukturę młodej darni
  • Przyspiesza wzrost trawy w początkowym okresie
  • Wspiera równomierne zazielenienie od pierwszych tygodni
  • Ma świetne recenzje od klientów
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/000 Kategoria:

Nawóz do zakładania trawnika – Perfekcyjny start – Mr. Green Grass®

Nawóz do zakładania trawnika – Perfekcyjny start – Mr. Green Grass® jest innowacyjną formułą stworzoną, by zapewnić młodym trawnikom optymalne warunki do szybkiego ukorzeniania i wzrostu. Zawarte w nim składniki aktywne, precyzyjnie dobrane dla potrzeb nowo zakładanej darni, wspierają mocny i zdrowy rozwój korzeni oraz równomiernie zielony kolor od pierwszych tygodni. Jego unikalna kompozycja przyspiesza regenerację i wzmacnia strukturę trawy, a także zwiększa odporność na wczesne wyzwania, takie jak choroby, chwasty, czy niekorzystne warunki pogodowe.

Bez wszechstronnego wsparcia, młoda trawa może nie przetrwać krytycznego okresu adaptacji, co może prowadzić do żółknięcia, przerzedzenia, a nawet obumierania roślin. Zakładając trawnik z użyciem nawozu Perfekcyjny start zapewnisz swojemu trawnikowi mocne podstawy do długotrwałego zdrowia i bujności, unikając typowych problemów, które często kończą się frustracją i niepotrzebnymi kosztami.

Pamiętaj, aby nawóz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnych nie otwartych opakowaniach, w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt. Mieszanki nawozowej nie należy przepakowywać.

Nawóz długodziałający Enhaced GRF

Działa długo dzięki technologii Enhanced GRF

W nawozie do zakładania trawnika zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą długotrwałe, kontrolowane i równomierne uwalnianie składników odżywczych w optymalnym momencie.

Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Podczas zakładania trawnika tradycyjne nawozy często zawodzą, gdyż ich składniki są szybko eliminowane z gleby, właśnie wtedy, gdy młoda trawa najbardziej ich potrzebuje. Dzięki nawozowi Mr. Green Grass® i jego technologii Enhanced GRF, ryzyko to jest minimalizowane, a Twój trawnik otrzymuje wszystko, czego potrzebuje do silnego startu i intensywnego wzrostu, zabezpieczając inwestycję w piękny, zielony dywan.

Stosowanie

Nawóz do zakładania trawnika – Perfekcyjny start – Mr. Green Grass® należy używać od kwietnia do września, stosując dawkę 3-4 kg na 100 m² (30-40 g/1 m²) trawnika, siewnikiem rotacyjnym – według instrukcji stosowania, najlepiej w dniu siania nasion. Po wysianiu nawozu obficie podlej trawnik i utrzymuj stałą wilgotność przez 20 dni. Środek będzie dostarczać składniki pokarmowe w okresie 6-8 tygodni, po czym należy zaaplikować kolejny nawóz przeznaczony na odpowiednią porę roku.

Produktu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach, płytkach i innych tego typu powierzchniach. W przypadku rozsypania mieszanki poza trawnikiem, nawóz trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Parametry

WagaBrak danych
Azot [N]

18,6%

Fosfor [P2O5]

18%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

9%

Magnez całkowity [MgO]

2%

Węglan wapnia [CaCO3]

9%

Siarka całkowita [S]

1,5%

Żelazo [Fe]

0,5%