Regeneracja trawnika

Często zdarza się, że trawnik po zimie wygląda niezbyt atrakcyjnie, źdźbła są blade i mizerne, a grunt nierówny. Wszelkie próby reanimacji istniejącej murawy spełzły na niczym? Jednakże likwidacja obecnego trawnika i zakładanie od podstaw nowego może być zbyt radykalnym posunięciem. Pierwszym krokiem może być kompleksowa regeneracja trawnika, przeprowadzona przez specjalistów Mr. Green Grass.

regeneracja trawnika

Program odnowy murawy opiera się na dwóch wizytach i trwa przez około 6-8 tygodni (w zależności od warunków atmosferycznych oraz pory roku). Jego celem jest nie tylko poprawienie stanu trawy, ale także usunięcie nierówności darni. Co więcej, powoduje polepszenie właściwości fizykochemicznych gleby. Bez wysiłku uzyskasz nową, gęstą i soczyście zieloną murawę!

zregenerowany trawnik

Przeprowadzane zabiegi

Nasz program regeneracji trawnika składa się z szeregu specjalistycznych zabiegów, przeprowadzanych przez prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie. W pierwszej kolejności likwidujemy chwasty dwuliścienne oraz mech, które pojawiły się na trawniku. Następnie zwalczamy istniejące choroby trawy. Kolejnym etapem jest aeracja, czyli zabieg pielęgnacyjny, polegający na nakłuwaniu darni specjalnymi kolcami, która ma na celu rozluźnienie podłoża i ułatwienie dostępu korzeni do wody oraz składników odżywczych. Następnie przeprowadzamy wertykulację, która usuwa nagromadzoną warstwę filcu oraz pomaga w zwalczaniu mchu. Gdy poradzimy sobie z nadmiernym zbiciem gleby dosiewamy nasiona zarówno w sposób szczelinowy, jak i wgłębny, jednocześnie stosując nawóz granulowany do dosiewów.

Po dosiewce piaskujemy trawnik, aby polepszyć przepuszczalność ziemi, co bezpośrednio przekłada się na lepsze zakorzenienie się darni. Następnie przechodzimy do włókowania, które nie tylko wczesuje piasek w istniejące szczeliny, ale także wyrównuje powierzchnię trawnika. Przeprowadzamy także nawożenie dolistne mieszanką wieloskładnikową.

Zalety regeneracji trawnika

Jak widzisz, nasz program opiera się na wielu zabiegach, które znacznie poprawią kondycję twoje murawy. Jakie korzyści osiągniesz, jeżeli skorzystasz z regeneracji trawnika? Przede wszystkim, poprawisz jakość organiczną gleby, na której wyrośnie nowa, piękna murawa. Co więcej, jeżeli zniwelujemy nadmierną ilość filcu, znacznie polepszy się przepuszczalność gleby. Dzięki temu wzrośnie przyswajanie wody, nawozów oraz składników pokarmowych. Po usunięciu mchu w końcu rozwinie się piękna trawa, także w zacienionych miejscach. Dzięki dosiewce nowych nasion uszlachetnimy rodzaj traw na Twojej posesji, dobierając odpowiednia mieszankę do panujących warunków glebowych. Na koniec warto zauważyć, iż przeprowadzenie pełnego programu regeneracji trawnika to znacznie niższy koszt niż likwidacja obecnego i zakładanie nowego od podstaw.