Trawa boiskowa

Pierwszy krok do wygranej na własnym boisku!
Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Trawa boiskowa

Pewne trawniki są zdecydowanie silniej eksploatowane od innych. Wśród nich z pewnością przodują boiska piłkarskie. Ze względu na ich profesjonalne wykorzystanie konieczne jest, aby porastająca je murawa była wytrzymała, silna, zwarta i gęsta. Aby osiągnąć ten efekt, niezbędna jest trawa boiskowa, przystosowana do intensywnego wykorzystywania. Mieszanki sportowe Mr. Green Grass składają się ze starannie dobranych gatunków traw o mocnym systemie korzeniowym i silnej darni, które posiadają zdolność do szybkiej samoregeneracji. Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie pielęgnacji boisk piłkarskich jasno wykazało, że stosowane kompozycje trawnikowe sprawdzają się w przypadku znacznej eksploatacji. Co więcej, stosujemy również specjalistyczne, autorskie kompozycje nawozowe, przystosowane do płyt boiskowych. Tak więc możesz być pewien, że wybierając naszą trawę boiskową, stawiasz na sprawdzony i profesjonalny produkt.

Oczywiście, płyty stadionów piłkarskich to nie jedyne miejsca, gdzie sprawdzi się taka kompozycja trawnikowa. Świetnie odnajdzie się również na polach golfowych, dzięki swojej sprężystości, silnemu ukorzenieniu, odporności na wgniatanie oraz wolnemu odrastaniu.

Arena dla rozrywki

Oczywiście, nasza trawa sportowa nadaje się także do zastosowania na wszelkich terenach intensywnie eksploatowanych, np. w parkach czy skwerach. Miasta odchodzą już od tego, by parkowe tereny zastawiać tabliczkami z zakazem deptania trawy. Murawa coraz częściej udostępnia się mieszkańcom, dzięki czemu stanowi przestrzeń do wypoczynku i rożnych aktywności. Możemy urządzić na niej piknik lub zagrać w badmintona, piłkę lub frisbee. Dlatego też warto miejskie tereny rekreacyjne obsiać silną i wytrzymałą trawą piłkarską, by jak najdłużej służyła mieszkańcom, oraz nie sprawiała trudności w utrzymaniu i pielęgnacji.
Parkowe trawniki są silnie eksploatowane, ale co dopiero musi znosić murawa na placach zabaw! Zdecydowanie również te miejsca warto obsiać mieszanką do zadań specjalnych, gdyż z pewnością czeka ją wiele deptania i biegania. Co więcej, trawa boiskowa charakteryzuje się gęstym poszyciem, które nieco amortyzuje upadki. Trawa sportowa fantastycznie nadaje się do siewu nie tylko na profesjonalnych obiektach sportowych, ale także na szkolnych podwórkach i boiskach.

Nie tylko dla profesjonalistów

Jeżeli uważasz, że boiskowa mieszanka trawnikowa nadaje się tylko do profesjonalnych zastosowań, to jesteś w błędzie! Takie gatunki traw doskonale nadają się również na przydomowe trawniki i wszelkie podłoża użytkowe. Gdy zakładasz trawnik z pewnością powinieneś rozważyć także dobór nasion sportowych. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i trenujesz na podwórkowej murawie, warto wybrać takie nasiona traw, które są odporne na częste obciążenie. Użytkowa odmiana sprawdzi się także u osób, które uwielbiają organizować grille, ogniska i wszelkie imprezy na świeżym powietrzu. Sportowej murawie nie zaszkodzą rozłożone koce, meble ogrodowe czy leżaki! Co więcej, jeżeli masz energiczne dzieci, które uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, również warto postawić na trawę boiskową. Taki materiał siewny sprawdzi się także u osób, które mają kilka psów. W końcu czworonogi uwielbiają ganiać się po trawie. Jeżeli wybierzesz naszą mieszankę boiskową, pewnością docenisz zdolność do szybkiej regeneracji! Utrzymanie trawnika wymaga jednak regularnej pielęgnacji, czyli nawożenia, podlewania i koszenia.