Nawozy na boiska piłkarskie

Dołącz do ekstraklasy nawożenia!
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Nawozy na boiska piłkarskie

Silna, równa i zadbana murawa z pewnością stanowi wizytówkę każdego stadionu piłkarskiego. Aby osiągnąć taki efekt konieczny jest zbilansowany program nawożenia. Najlepiej, aby jego podstawę stanowiły specjalnie dostosowane nawozy na boiska piłkarskie. To perfekcyjnie skomponowane mieszanki, które zapewnią trawie równomierny i zdrowy rozwój. Przystosują darń od intensywnego użytkowania, czyniąc ja odporną na częste deptanie. Co więcej, poprawiają jej zdolności do regeneracji, a takze uodpornią na wpływ czynników pogodowych oraz chorobotwórczych.
Pamiętaj, że nie tylko nawozy na płytę boiska sprawią, że murawa będzie zdrowa, trwała i sprężysta. Równie istotne jest zastosowanie profesjonalnej trawy sportowej, składającej się z silnych i wytrzymałych odmian. Co więcej, jest odporna na bieganie oraz niskie koszenie. Dlatego też jest nie tylko wyjątkowo trwała, ale także łatwa w utrzymaniu odpowiedniej długości źdźbeł. W końcu nikt nie chce, by wystająca kępa trawy zaważyła na wyniku meczu! Połączenie profesjonalnych nawozów boiskowych ze specjalistyczną trawą piłkarską da efekt na medal.

Mistrzowska pielęgnacja

Podstawą udanego odżywiania trawy boiskowej jest regularny program pielęgnacji, którego podstawę stanowią nawozy na boiska trawiaste. W pierwszym etapie, na przełomie marca i kwietnia, należy przeprowadzić ożywianie bogatym w mikro- i makroelementy nawozem wczesnowiosennym, którego podstawę stanowi azot. Ten składnik pokarmowy świetnie stymuluje trawę do wzrostu oraz nadaje jej piękną barwę. Następnie, po upływie 8 tygodni od pierwszego zabiegu, należy zastosować nawóz wiosenny, również na bazie azotu, ale także o wysokiej zawartości innych makroelementów: fosforu i potasu. Składniki te wspierają wzrost i krzewienie murawy. Letnie nawożenie opiera się na ochronie przed przesuszeniem trawy. Ostatnim etapem programu nawożenia jest dokarmiane jesienne, które należy przeprowadzić na przełomie września i października. Nawóz, bogaty w fosfor i potas, zabezpiecza murawę na zimę, chroniąc ją przed przymrozkami oraz rozwojem chorób pleśniowych.
Pamiętaj, że nawozi się trawę skoszoną, a po zabiegu należy obficie podlać murawę.

Ekstraklasa nawożenia

Wybierając nawozy na obiekty sportowe bardzo ważnym jest, aby zdecydować się na produkty sprawdzone, o pewnym i efektywnym działaniu. Intensywna eksploatacja sportowych nawierzchni trawiastych sprawia, że stosowane kompozycje nawozowe muszą być perfekcyjnie dostosowane do wyjątkowych wymagań nawierzchni. Dlatego też należy postawić na kompleksowe nawozy wieloskładnikowe, które spełnią potrzeby pokarmowe roślin w danym momencie wegetacyjnym. Nasze nawozy skomponowaliśmy w przemyślany sposób, opierając je na nowoczesnych technologiach, aby działały przez okres około 8 tygodni, nieustannie dostarczając murawie niezbędnych składników pokarmowych.