Regulator pH – Mr. Green Grass®

  • Wspomaga przyswajanie składników pokarmowych
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Skutecznie reguluje pH gleby
  • Pobudza życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/005 Kategoria:

Regulator pH – Mr. Green Grass®

Profesjonalny regulator pH – Mr. Green Grass® to produkt, który stosuje się w celu wyregulowania poziomu pH gleby, a także by pobudzić życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej. Co więcej, produkt wspomaga przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Jest to nawóz wapniowy, węglanowo-magnezowy w formie granulowanej. Regulatory pH to produkty bezpieczne oraz przyjazne dla środowiska.

W ofercie posiadamy regulator pH gleby w opakowaniach o różnych pojemnościach: 3 kg, 5 kg, 10 kg i 20 kg.

Objawy zakwaszenia

Na kondycję gruntu, a przez to trawy i innych roślin, ma wpływ wiele elementów. Odpowiednie nasłonecznienie i nawodnienie, wilgotność powietrza oraz regularne odchwaszczanie i nawożenie to powszechnie znane czynniki. Jednakże nie wszyscy wiedzą o tym, iż zachowanie odpowiedniego odczynu pH to klucz, aby rośliny mogły rozwijać się poprawnie.

Nieprawidłowo rozpoznana i zaburzona kwasowość sprawia, że trawa rośnie słaba, blada i plamista. W efekcie jest bardziej podatna na chwasty i choroby. Ponadto, na trawniku o zbyt wysokiej kwasowości dobrze rozwija się mech i inne chwasty, a w szczególności skrzyp polny.

Odczyn pH powinien wynosić od 5,5 do 7,5, a jego idealna wartość to 6,5. Aby wyregulować kwasowość, stosuje się specjalne regulatory pH. Nawożenie należy przeprowadzić jedynie w przypadku, gdy odczyn spada poniżej poziomu 5,5.

Regulacja odczynu gleby nazywana jest również wapnowaniem. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, przeczytaj nasz artykuł o wapnowaniu trawnika!

Jak sprawdzić poziom pH?

Przed przystąpieniem do nawożenia należy sprawdzić, czy nasz trawnik wymaga odkwaszania. Możesz zabrać się do tego na kilka sposobów. Najprostszym przyrządem pomiarowym jest paskowy miernik pH gleby. Kolor papierka, wcześniej zamoczonego w roztworze ziemi i wody destylowanej, porównuje się z załączoną do produktu skalą i na tej podstawie ustala się odczyn pH. Niestety, istnieje ryzyko, iż kolor zostanie nieprawidłowo odczytany.

Podobnie wygląda pomiar wykonany za pomocą kwasomierza z płynem Helliga. Ten przyrząd składa się z ceramicznej płytki z zagłębieniem na próbkę ziemi i naniesionej skali barw. Wystarczy ziemię umieścić w zagłębieniu, zalać płynem i poczekać, aż płyn zmieni kolor.

Pomiaru pH można dokonać także elektronicznym pH-metrem. Jest to najprostsza z dostępnych metod. Wystarczy sondę miernika wbić w ziemię, a po chwili na wyświetlaczu urządzenia pojawi się liczbowy wynik pomiaru.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu pełnych informacji o kondycji Twojego trawnika, warto zdecydować się na kompleksowe badanie gleby. Możesz przeprowadzić je przez nasz zestaw pobraniowy. Również Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze oferują możliwość odpłatnego badania próbki ziemi w celu doradztwa nawozowego.

Regulator pH – zalety

Regulatory pH mają niezwykle pozytywny wpływ na glebę. Przede wszystkim, pomagają zachować odpowiedni poziom pH ziemi w Twoim ogrodzie. Jakie korzyści przyniesie to Twojemu ogrodowi i rosnącym w nim roślinom?

  • Uprawiana gleba stwarza dobre warunki do rozwoju i wzrostu roślin.
  • Poprawia jakość i wygląd roślin i trawy.
  • Nawozy działają lepiej, ponieważ wapń i magnez aktywizują potas i fosfor.
  • Zapobieganie chorobom grzybowym i rozwojowi mchu.
  • Przeciwdziałanie rozwojowi larw w trawniku.
  • Pobudzenie życia mikrobiologicznego w strefie korzeniowej roślin.

Jak widzisz, zadbanie o prawidłową kwasowość w glebie przynosi wiele zalet. Do utrzymania odpowiedniego odczynu pH ziemi wystarczy zastosowanie tylko jednego produktu!

Stosowanie

Regulator pH – Mr. Green Grass® może być stosowany od wczesnej wiosny do jesieni, w dawce 5 kg na 100 m² trawnika (50 g/1 m²). Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Zabieg powinien zostać przeprowadzony 2-3 dni od ostatniego koszenia, na trawniku wolnym od liści i resztek roślin. Po nawożeniu trawnik należy obficie podlać.

Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę nawozową na niewielkiej powierzchni trawnika. Uważaj, aby nawóz nie trafił na chodnik, płytki lub kostkę. W przypadku rozsypania nawozu poza trawnikiem natychmiast usuń produkt, a powierzchnię przemyj wodą.

Zastanawiasz się w jaki sposób powinieneś przeprowadzić nawożenie regulatorem pH? Jest to zależne od rozmiaru Twojego trawnika. Jeżeli jego powierzchnia nie jest duża darń możesz nawozić za pomocą siewnika ręcznego. Jeżeli jednak powierzchnia Twojego trawnika jest większa, warto postawić na rotacyjny siewnik na kółkach.

Nie jesteś pewien, jaką powierzchnię ma Twój trawnik? Możesz skorzystać z naszego bezpłatnego narzędzia do mierzenia powierzchni!

Środki bezpieczeństwa

Pamiętaj, aby zachować należyte środki ostrożności. Przed użyciem produktu zapoznaj się z informacjami, zamieszczonymi na etykiecie. Regulatory pH należy stosować i przechowywać zgodnie z podanymi instrukcjami.

Nawóz należy przechowywać w miejscu suchym i chłodnym, poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt. Co więcej, mieszankę nawozową przechowuj w oryginalnym opakowaniu i nie przepakowuj go do pojemnika nieoznaczonego lub po innych produktach.

Parametry

WagaBrak danych
Opakowanie

3 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Węglan wapnia [CaCO3]

60%

Węglan magnezu [MgCO3]

30%

CaO+MgO

54%