Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

  • Przyspiesza regenerację uszkodzeń po zimie
  • Reguluje poziom składników odżywczych w glebie
  • Skutecznie zagęszcza trawnik
  • Jest przyjazny dla środowiska
  • Ma świetne recenzje od klientów
Stosowanie: Marzec / Kwiecień / Maj
3 kg5 kg10 kg20 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/001 Kategoria:

Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

Nawóz wczesnowiosenny do trawy – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass® jest specjalistyczną mieszanką nawozową, przyspieszającą regenerację uszkodzeń trawnika po zimie. Jego głównym składnikiem jest azot, który wspomaga krzewienie się trawy oraz wspomaga wzrost nowych liści. Nawóz Szybka Regeneracja nie tylko skutecznie zagęszcza trawnik, ale także reguluje poziom składników odżywczych w glebie. Co więcej, jest bezpieczny w użyciu oraz przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj, aby nawóz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnych nie otwartych opakowaniach, w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt. Mieszanki nawozowej nie należy przepakowywać.

Nawóz długodziałający Enhaced GRF

Działa długo dzięki technologii Enhanced GRF

W nawozie wczesnowiosennym zastosowaliśmy zaawansowaną technologię Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer) umożliwiającą długotrwałe, kontrolowane i równomierne uwalnianie składników odżywczych w optymalnym momencie.

Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do maja.

Stosowanie

Mieszanki nawozowej należy użyć w okresie od początku marca do końca maja, stosując dawkę 3 kg na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę w małej skali. Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według zamieszczonych instrukcji stosowania. Nawożenie najlepiej przeprowadzić do dwóch dni po koszeniu. Następnie, bezpośrednio po rozsianiu nawozu, należy obficie podlać cały obszar trawnika. Mieszanka wczesnowiosenna dostarcza trawnikowi składników pokarmowych w okresie około 8 tygodni, po czym należy zaaplikować Nawóz wiosenny do trawy – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®.

Produktu nie należy stosować na chodnikach, posadzkach, płytkach i innych tego typu powierzchniach. W przypadku rozsypania mieszanki poza trawnikiem, nawóz trzeba natychmiast usunąć, a powierzchnię zmyć wodą.

Opinie o nawozie

Wszystkie opinie opublikowane poniżej są zweryfikowane zakupami klientów.

Średnia ocena produktu:

Barbara
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat piaseczyński · Data przesłania: 2022-09-02
“Naprawiony trawnik”. Tak wygląda mój trawnik po dwukrotnym zasileniu waszym nawozem. O ile pamiętam to był czas w sumie ok 1,5 miesiąca od zastosowania pierwszej dawki. Jeszcze miejscami trawa się nie rozkrzewiła, ale nie robiłam w tym roku żadnych dosiewek. Trawa odzyskała kolor i energię.

Radosław
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat łęczycki · Data przesłania: 2022-06-14
Firma polecała i jestem bardzo zadowolony z efektu. Trawa się zrobiła bardziej zielona, zagęściła się i trawnik wygląda super.

Remigiusz
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat poznański · Data przesłania: 2022-06-02
Trawa będzie idealna za dwa tygodnie, ale już wygląda nieźle, dzięki waszym produktom.

Monika
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat poznański · Data przesłania: 2022-05-28
Trawnik pięknie się zazielenił, zagęścił. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.

Jerzy
Zweryfikowany zakup · Lokalizacja trawnika: Powiat zduńskowolski · Data przesłania: 2022-05-18
Obsługa Mr. Green Grass i produkty powalają. Efekty nawozu po tygodniu.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Marzec / Kwiecień / Maj

Azot [N]

25% (w tym 50% o przedłużonym działaniu do 2-3 miesiecy!)

Fosfor [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

10%

Siarka całkowita [S]

5%

Magnez całkowity [MgO]

2%

Żelazo [Fe]

0,06%

Bor [B]

0,02%

Cynk [Zn]

0,01%