Nawóz letni na boisko piłkarskie – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

  • W użyciu na kilkudziesięciu stadionach i innych obiektach sportowych
  • Oparty na zaawansowanej technologii uwalniania Enhanced GRF
  • Zapewnia ochronę przed przesuszaniem murawy
  • Ogranicza wypłukiwanie składników odżywczych
  • Satysfakcja z efektów lub zwrot pieniędzy
  • Wystawiamy faktury VAT
Stosowanie: Lato
200 kg220 kg240 kg260 kg
Wyczyść
SKU: NAW/103 Kategoria:

Nawóz letni na boisko piłkarskie – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Wyschnięty trawnik zasługuje na żółtą kartkę. Zostań mistrzem sezonu, unikając spalonego oraz pozyskując najlepszego obrońcę. Z pewnością jest to nasz nawóz letni na boisko piłkarskie. Ten profesjonalny gracz składa się głównie z azotu, potasu, fosforu oraz żelaza. Jego głównym zadaniem jest ochrona trawy przed zjawiskiem wypalenia. Co więcej, zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych. To także to świetny pomocnik, który zwiększa tolerancję trawy na suszę. Pomaga przetrwać trawnikowi wysokie temperatury oraz szybko się regenerować. Nasz kompleksowy nawóz letni jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także niebywale skuteczny – wysychająca murawa na stadionie przestanie być sytuacją podbramkową!

Innowacyjna technologia Enhanced GRF

W nawozie letnim Mr. Green Grass została zastosowana specjalistyczna technologia Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer), która umożliwia kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Dokładnie określona wilgotność podłoża oraz temperatura to czynniki, które warunkują szybkość uwalniania stałej dawki substancji. Wskaźniki pH i EC gleby czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie grają roli w procesie. Metoda uwalniania nawozów bazuje na polimerowej otoczce, która wewnątrz zawiera składniki pokarmowe. Obecna w podłożu woda wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Kiedy granulka wyczerpie cały zasób nawozu, pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.
Główną wadą nawozów tradycyjnych jest szybkie wypłukiwanie zawartych w nich minerałów. Przez to pojawiają się niedobory pierwiastków w momencie intensywnego wzrostu roślin, kiedy źdźbła wykazują wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Nawóz Mr. Green Grass, który stale dostarcza potrzebne składniki pokarmowe, praktycznie eliminuje problem przerw w dostarczaniu minerałów. Dlatego to właśnie unikalna technologia Enhacned GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy.

Stosowanie

Nawóz letni na boisko otwiera drugą połowę programu pielęgnacji trawnika. Tę mieszankę należy stosować w okresie do lipca do sierpnia. Optymalna dawka to 3 kg nawozu na 100 m² (30 g/1 m²) murawy. Produkt powinien zostać rozprowadzony siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji do stosowania. Nawożenie należy przeprowadzić 2 dni od ostatniego koszenia. Po nawożeniu trawnik koniecznie trzeba obficie podlać. Nawóz letni działa do 8 tygodni, po czym na boisko wchodzi kolejny zawodnik: Nawóz jesienny na boisko piłkarskie – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®. Pomoże ci otworzyć rundę jesienną z sukcesem!

Pamiętaj, że mieszankę nawozową należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu. Co więcej, produkt nie może być przepakowywany do innych pojemników.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Lato

Opakowanie

200 kg, 220 kg, 240 kg, 260 kg

Azot [N]

19%

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

14%

Żelazo [Fe]

0,5%