Nawóz letni na boisko piłkarskie – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

  • W użyciu na kilkudziesięciu stadionach i innych obiektach sportowych
  • Oparty na zaawansowanej technologii uwalniania Enhanced GRF
  • Zapewnia ochronę przed przesuszaniem murawy
  • Ogranicza wypłukiwanie składników odżywczych
  • Satysfakcja z efektów lub zwrot pieniędzy
Stosowanie: Lato
200 kg220 kg240 kg260 kg
Wyczyść
Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
SKU: NAW/103 Kategoria:

Nawóz letni na boisko piłkarskie – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Wyschnięty trawnik zasługuje na żółtą kartkę. Zostań mistrzem sezonu, unikając spalonego oraz pozyskując najlepszego obrońcę. Z pewnością jest to nasz nawóz letni na boisko piłkarskie. Ten profesjonalny gracz składa się głównie z azotu, potasu, fosforu oraz żelaza. Jego głównym zadaniem jest ochrona trawy przed zjawiskiem wypalenia. Co więcej, zapobiega wypłukiwaniu składników odżywczych. To także to świetny pomocnik, który zwiększa tolerancję trawy na suszę. Pomaga przetrwać trawnikowi wysokie temperatury oraz szybko się regenerować. Nasz kompleksowy nawóz letni jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także niebywale skuteczny – wysychająca murawa na stadionie przestanie być sytuacją podbramkową!

Innowacyjna technologia Enhanced GRF

W nawozie letnim Mr. Green Grass została zastosowana specjalistyczna technologia Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer), która umożliwia kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Dokładnie określona wilgotność podłoża oraz temperatura to czynniki, które warunkują szybkość uwalniania stałej dawki substancji. Wskaźniki pH i EC gleby czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie grają roli w procesie. Metoda uwalniania nawozów bazuje na polimerowej otoczce, która wewnątrz zawiera składniki pokarmowe. Obecna w podłożu woda wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Kiedy granulka wyczerpie cały zasób nawozu, pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.
Główną wadą nawozów tradycyjnych jest szybkie wypłukiwanie zawartych w nich minerałów. Przez to pojawiają się niedobory pierwiastków w momencie intensywnego wzrostu roślin, kiedy źdźbła wykazują wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Nawóz Mr. Green Grass, który stale dostarcza potrzebne składniki pokarmowe, praktycznie eliminuje problem przerw w dostarczaniu minerałów. Dlatego to właśnie unikalna technologia Enhacned GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy.

Stosowanie

Nawóz letni na boisko otwiera drugą połowę programu pielęgnacji trawnika. Tę mieszankę należy stosować w okresie do lipca do sierpnia. Optymalna dawka to 3 kg nawozu na 100 m² (30 g/1 m²) murawy. Produkt powinien zostać rozprowadzony siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji do stosowania. Nawożenie należy przeprowadzić 2 dni od ostatniego koszenia. Po nawożeniu trawnik koniecznie trzeba obficie podlać. Nawóz letni działa do 8 tygodni, po czym na boisko wchodzi kolejny zawodnik: Nawóz jesienny na boisko piłkarskie – Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®. Pomoże ci otworzyć rundę jesienną z sukcesem!

Pamiętaj, że mieszankę nawozową należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu. Co więcej, produkt nie może być przepakowywany do innych pojemników.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Lato

Opakowanie

200 kg, 220 kg, 240 kg, 260 kg

Azot [N]

19%

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

14%

Żelazo [Fe]

0,5%