Regulator pH na boisko piłkarskie – Mr. Green Grass®

  • Skutecznie unormuje odczyn gleby
  • Aktywizuje życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej
  • Wspiera przyswajanie składników odżywczych
  • Bezpieczny dla środowiska naturalnego
200 kg220 kg240 kg260 kg
Wyczyść
Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
SKU: NAW/105 Kategoria:

Regulator pH na boisko piłkarskie – Mr. Green Grass®

Założenie murawy stadionowej, a potem utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji to nie lada wyzwanie, które wymaga utrzymania ścisłej diety. Aby trawa rosła zdrowa, silna i gęsta, należy zadbać nie tylko o dostarczanie niezbędnych składników mineralnych, ale także o prawidłowy odczyn gleby na płycie boiska. Wytyczne, dotyczące tego wskaźnika są jasne: pH powinno wynosić od 5,5 do 7,5 (idealnie: 6,5). Aby uregulować ten parametr, wystarczy zastosować specjalistyczny regulator pH na boisko piłkarskie. Ten pierwszoligowy produkt stosuje się nie tylko w celu unormowania pH gleby, ale także by pobudzić życie mikrobiologiczne w strefie korzeniowej trawy. Co więcej, wspomaga przyswajanie składników pokarmowych, takich jak azot, potas czy fosfor. Regulator pH to profesjonalny zawodnik, który składa się głównie z węglanu wapnia oraz węglanu magnezu. Są to związki chemiczne, odpowiedzialne za zobojętnianie kwasowości oraz podnoszące zasadowość podłoża.

Stosowanie

Regulator pH na boisko stosuje się od wczesnej wiosny do jesieni. Optymalna dawka to 5 kg na 100 m² murawy (50 g/1 m²). Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według instrukcji stosowania. Zabieg powinien zostać przeprowadzony 2-3 dni od ostatniego koszenia, na trawie wolnej od liści. Po nawożeniu murawę należy obficie podlać. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę nawozową na niewielkiej powierzchni trawnika. Nasz specjalistyczny nawóz wapniowy w formie granulowanej jest nie tylko prosty w użyciu, ale także bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Pamiętaj, aby zachować należyte środki ostrożności. Nawóz należy przechowywać w miejscu suchym i chłodnym. Co więcej, mieszankę nawozową przechowuj w oryginalnym opakowaniu i nie przepakowuj jej do innego pojemnika.

Uregulowanie odczynu pH gleby jest bardzo ważne, aby zapewnić trawie odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Jednak jest to tylko pierwszy krok do zwycięstwa. Aby osiągnąć efekt idealnej, profesjonalnej murawy stadionowej warto zagrać pełnym składem i wybrać całoroczny zestaw nawozów na boisko piłkarskie, idealnie zbilansowany dla wymagającej i silnie eksploatowanej trawy sportowej.

Parametry

WagaBrak danych
Opakowanie

200 kg, 220 kg, 240 kg, 260 kg

Węglan wapnia [CaCO3]

60%

Węglan magnezu [MgCO3]

30%

CaO+MgO

54%