Całoroczny zestaw nawozów na boisko piłkarskie – Mr. Green Grass®

  • Idealnie zbilansowany program zestaw na cały rok
  • Stosowany na kilkudziesięciu obiektach sportowych
  • Bezpłatne szkolenie z naszym ekspertem
  • Bezpłatna dostawa
  • Satysfakcja z efektów lub zwrot pieniędzy
  • Wystawiamy faktury VAT
5500600065007000
Wyczyść
SKU: NAW/111 Kategoria:

Całoroczny zestaw nawozów na boisko piłkarskie – Mr. Green Grass®

Nie potrzebujesz jedenastki, aby triumfować na swoim stadionie – wystarczy ci tylko czterech zawodników! Profesjonalny, całoroczny zestaw nawozów na boisko piłkarskie – Mr. Green Grass® to zespół produktów, które pozwolą kompleksowo zadbać o wymagającą trawę sportową. Świetnie sprawdzi się na boiskach wszystkich klas rozgrywkowych. W pełny skład drużyny wchodzą cztery wieloskładnikowe kompozycje nawozowe, które optymalnie zaspokajają potrzeby pokarmowe murawy:

Co więcej, każdy z nawozów skomponowaliśmy w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby trawy w danym momencie wegetacyjnym. Pierwszy, wczesnowiosenny nawóz, oparty na azocie, wspomaga regenerację po zimie oraz zagęszcza murawę, zaś mieszanka wiosenna stymuluje szybkie krzewienie i wzrost trawy. Natomiast kompozycja stosowana latem jest nastawiona na ochronę przed wysuszeniem, zwiększając tolerancję źdźbeł na suszę. Zadaniem ostatniego, jesiennego nawozu jest przygotowanie murawy do zimy oraz zapewnienie jej ochrony przed np. mrozami oraz chorobami. Stosowanie całorocznego zestawu nawozów na boisko to celny strzał, aby zapewnić murawie zbilansowany program nawożenia, oparty na specjalistycznej wiedzy oraz nowoczesnej i profesjonalnej technologii.

Powierzchnia boiskaZawartość zestawu
5500 m24 nawozy × 180 kg każdy
6000 m24 nawozy × 200 kg każdy
6500 m24 nawozy × 220 kg każdy
7000 m24 nawozy × 240 kg każdy

Decydując się na zakup całorocznego zestawu nawozów, dodatkowo otrzymasz gratis Siewnik Pro do nawozów i nasion. Co więcej, oferujemy bezpłatne szkolenie z naszym ekspertem, który profesjonalne wyjaśni wszystkie cztery rundy nawożenia. Zagraj pełnym składem i dołącz do ekstraklasy nawożenia!

Unikalna technologia Enhanced GRF

W całorocznym zestawie nawozów na boisko piłkarskie zastosowaliśmy pierwszoligową technologię Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer), która umożliwia kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Natomiast pusta otoczka, po wyczerpaniu całego zasobu, ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozami z drużyny Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy.

Stosowanie

Pamiętaj, że tylko gra zespołowa zapewnia zdecydowane zwycięstwo! Dlatego też nie należy pomijać żadnego z etapów pielęgnacji, aby nie ponieść porażki. Pierwszą mieszankę nawozową należy zastosować na przełomie od marca do kwietnia. Jej działanie opera się na azocie, niezbędny dla prawidłowego wzrostu oraz rozwoju trawy.  Po upływie 8 tygodni wprowadzamy nawóz wiosenny, również azotowy, ale wzbogacony o wysoką zawartość potasu i fosforu, które są niezbędne w procesie rozwoju silnego systemu korzeniowego darni. Natomiast ochronny nawóz letni stosujemy po upływie dwóch miesięcy od ostatniego zabiegu. W tym przypadku ograniczyliśmy ilość azotu, zaś mieszankę wzbogaciło wartościowe żelazo. Ostatni zabieg pielęgnacyjny przeprowadzany we wrześniu lub październiku, aby przygotować murawę do zimy. Nawóz jesienny zawiera niewielką ilość azotu, gdyż opiera się na fosforze oraz potasie, które wykazują działanie ochronne i wzmacniające. Pielęgnując murawę w sposób prawidłowy dbasz o nie tylko o komfort gry, ale także o spełnienie wytycznych, dotyczących infrastruktury stadionowej.

Dawkując mieszanki z całorocznego zestawu nawozów boiskowych, stosuje się 3 kg produktu na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika, a zabieg przeprowadza się 2-3 dni po ostatnim koszeniu. Pamiętaj, że obowiązkowym krokiem po aplikacji nawozów jest obfite podlanie murawy.

W ofercie posiadamy nie tylko nawozy, lecz także profesjonalne mieszanki trawy boiskowej, przeznaczonej do siewu na obiektach sportowych.

Parametry

WagaBrak danych
Nawóz wczesnowiosenny

Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

Nawóz wiosenny

Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®

Nawóz letni

Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®

Nawóz jesienny

Bezpieczna zima – Mr. Green Grass®