Nawóz wiosenny na boisko piłkarskie – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®

  • Nawóz stopniowo uwalniany dzięki technologii Enhanced GRF
  • Używany na bardzo wielu stadionach i boiskach piłkarskich
  • Pobudza wzrost i stymuluje krzewienie
  • Uodparnia na patogeny chorobotwórcze
  • Satysfakcja z efektów lub zwrot pieniędzy
Stosowanie: Wiosna
200 kg220 kg240 kg260 kg
Wyczyść
Mr. Green Grass
Mr. Green Grass
201 opinii Google
Sebastian Musialek
Sebastian Musialek
2022-11-07
Produkty tej firmy są naprawdę rewelacyjne. Zastosowałem na początku października anty mech. Po kilku dniach po mchu nie było śladu. Równiez zgodnie z poradą otrzymaną od Pana Olafa pierwszy raz przeprowadziłem wertykulacje na jesień (październik) a nie na wiosnę jak co roku. Po wertykulacji zrobiłem dosiew z użyciem ich mieszanki sportowej i cały trawnik posypałem ich nawozem jesiennym. Po 3 tygodniach trawa wygląda super, jest żywo zielona i jędrna. Natomiast nasiona trawy sportowej wzeszły rewelacyjnie i super zagęściły trawnik. Polecam każdemu produkty tej firmy. Na wiosnę zakupię u nich kolejne nawozy do lolejnych etapów pielęgnacji trawnika.
Czytaj więcej
Konrad Żurek
Konrad Żurek
2022-11-07
super obsługa! gorąco polecam
Czytaj więcej
Ludwik Zaunar
Ludwik Zaunar
2022-11-05
Profesjonalna firma :) polecam !!!
Czytaj więcej
Paweł Arsenich
Paweł Arsenich
2022-11-04
Fantastyczna firma
Czytaj więcej
Wincenty Jankowski
Wincenty Jankowski
2022-10-30
Doradztwo na odległość, to forma, której nie da się niczym zastąpić jak się dziej coś dziwnego lub niedobrego na moim trawniku. Szczególne podziękowanie dla Olafa, kompetencja, zrozumienie natychmiastowa reakcja, odpowiedzi, podpowiedzi same dobre działania. POLECAM
Czytaj więcej
SKU: NAW/102 Kategoria:

Nawóz wiosenny na boisko piłkarskie – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®

Nasz nawóz wiosenny na boisko to prawdziwy lider tabeli w rundzie wiosennej! Intensywny wzrost to profesjonalna mieszanka nawozowa, oparta na azocie, potasie oraz fosforze. To zgrana drużyna, która stymuluje wzrost trawy oraz pobudza jej krzewienie. Dodatkowo, dzięki obecności azotu, intensyfikuje głęboki, szmaragdowy kolor trawnika – zieleń stanie się barwą klubową, a kibice wpadną w zachwyt! Zawartość fosforu i potasu broni przed atakami niebezpiecznego napastnika, jakim są patogeny chorobotwórcze. Co więcej, nasza wiosenna mieszanka nawozowa jest przyjazna dla środowiska oraz bezpieczna w użyciu. Pokonasz z nią każdego przeciwnika, który utrudnia zdrowy rozwój murawy.

Unikalna technologia Enhanced GRF

W nawozie wiosennym Mr. Green Grass została zastosowana innowacyjna technologia Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer), która umożliwia kontrolowane i równomierne uwalnianie składników odżywczych w optymalnym momencie. Czynnikiem warunkującym szybkość uwalniania stałej dawki substancji jest dokładnie określona wilgotność podłoża i temperatura. Inne czynniki takie jak np. pH, EC czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie mają na wpływu na proces. Technologia bazuje bazuje na polimerowej otoczce, zawierającej wewnątrz składniki pokarmowe. Woda, obecna w podłożu, wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Po wyczerpaniu całego zasobu pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Warto pamiętać, że nawozy tradycyjne ulegają szybkiemu wypłukaniu, co powoduje niedobory pierwiastków w momencie, gdy rośliny intensywnie rosną i mają wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W przypadku pielęgnacji nawozem Mr. Green Grass, dzięki stałemu dostarczaniu składników pokarmowych, problem ten jest praktycznie wykluczony. Dlatego to właśnie innowacyjna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy w okresie do lipca.

Stosowanie

Prawidłowe nawożenie trawnika opiera się na grze drużynowej czterech nawozów. Pierwszy zawodnik to mieszanka wiosenna, którą stosuje się od końca maja do lipca. Odpowiednia dawka wynosi 3 kg na 100 m²  (30 g/1 m²) płyty boiska. Produkt należy rozprowadzać za pomocą odpowiedniego siewnika rotacyjnego do nawozów – nawożenie z ręki to prawdziwy strzał samobójczy w odżywianiu murawy. Zabieg powinien odbyć się 2-3 dni od ostatniego koszenia. Następnie, po zastosowaniu nawozu wiosennego, trawnik należy obficie podlać. Nawóz działa przez okres około 8 tygodni. Następnie do gry wchodzi Nawóz letni na boisko piłkarskie – Kompleksowa ochrona – Mr. Green Grass®, który stoi na obronie przed przesuszaniem darni. Pamiętaj, że stan zarówno stadionów, jak i nawierzchni boiska podlega wytycznym, których przestrzeganie podsumowują specjalne raporty.

Pamiętaj, że nawóz należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu. Co więcej, mieszanka nawozowa nie może być przepakowywana.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Wiosna

Opakowanie

200 kg, 220 kg, 240 kg, 260 kg

Azot [N]

24%

Fosfor rozpuszczalny w wodzie [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

10%