Roboty koszące

Odzyskaj cenny czas. Bez wysiłku ciesz się wypielęgnowanym trawnikiem!
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Roboty koszące

Koszenie trawy jest dla Ciebie prawdziwą udręką? A może nie chcesz poświęcać swojego czasu na pielęgnację trawnika? Wolne chwile wolisz spędzać z rodziną lub odpoczywając, a nie na pracach ogrodowych? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z tych pytań, roboty koszące są stworzone dla Ciebie! Pozwalają znacznie oszczędzić czas, który zazwyczaj spędzamy na koszeniu. Zadbają o schludny wygląd Twojego trawnika, gdy ty będziesz zajęty pracą, gotowaniem, dziećmi lub… relaksem. Są dużo bardziej ciche niż tradycyjne modele spalinowe. Co więcej, kosiarki automatyczne są nie tylko praktycznym, ale także ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ pracują na akumulatorze, a nie na benzynie. Możesz dowolnie wyregulować wysokość koszenia, aby Twój trawnik zawsze wyglądał dokładnie tak, jak chcesz!

Kosiarki automatyczne

Inteligentne roboty ogrodowe to innowacyjna technologia godna XXI wieku. Są w pełni automatyczne i praktycznie bezobsługowe. Twoją rolą jest jedynie zaprogramowanie sprzętu oraz zamontowanie przewodów granicznych wzdłuż krawędzi trawnika – możesz umieścić je pod ziemią lub na powierzchni trawnika. Gdy robot zbliży się do nich, otrzymuje sygnał informujący go o zbliżaniu się do granicy obszaru koszenia. Dla jeszcze większej wygody możesz zaprogramować tygodniowy harmonogram pracy, dostosowany do Twojego trybu życia. Wtedy robot będzie uruchamiał się sam, bez twojej ingerencji. Jeżeli jednak uznasz, że danego dnia koszenie jest niepotrzebne, z łatwością ustawisz to w aplikacji mobilnej. Co więcej, po skończonej pracy robot sam zjedzie do stacji dokującej, gdzie naładuje akumulatory. Możesz sterować nim nie tylko przez smartfon. Do wyboru masz również aplikację internetową, a nawet aktywację głosową.
Wybierając kosiarkę automatyczną, pamiętaj o takich parametrach jak szerokość cięcia, pojemność akumulatora czy zalecana wielkość trawnika. Jedynie dobrze dobrany robot spełni swoją rolę idealnie!

Wygoda i bezpieczeństwo w ogrodzie

Myślisz, że robot koszący nie jest dla Ciebie, bo obawiasz się o bezpieczeństwo dzieci? Nie musisz się tym przejmować. Wszystkie modele zostały wyposażone w blokadę dziecięcą. Aby uruchomić kosiarkę samojezdną, należy podać kod PIN. Tak więc żadna nieupoważniona osoba nie będzie w stanie włączyć robota.
Co więcej, wszystkie modele posiadają funkcję bezpieczeństwa. Polega ona na tym, iż natychmiast po podniesieniu lub pochyleniu w pionie ostrze robota przestaje się obracać. Dodatkowo, są wyposażone w czujniki zbliżeniowe. Gdy zderzak wyczuje przeszkodę, noże zatrzymają się, a robot zmieni kierunek pracy. Kolejną funkcją zabezpieczającą sprzęt jest czujnik deszczu. Jeżeli kosiarka wyczuje opady, samoczynnie wraca do stacji dokującej i kontynuuje koszenie dopiero po ich ustaniu.

Idealne rozwiązanie dla każdego trawnika

Jeżeli wydaje Ci się, że kosiarka samojezdna sprawdzi się tylko na dużym areale, mylisz się! Nadaje się również do niedużych, przydomowych ogródków. Wystarczy wybrać model o mniejszym zasięgu. Sprawi, że twój trawnik zawsze będzie idealnie zadbany przy minimalnym nakładzie Twojej pracy. Oczywiście, roboty do koszenia doskonale pracują także na dużych powierzchniach. W takim przypadku należy wybrać model o większej pojemności akumulatora. Jeżeli Twój ogród przecinają ścieżki, warto zdecydować się na model z funkcją wielu stref koszenia. Będzie sam poruszał się między różnymi częściami trawnika, a po zakończonej pracy wraca do punktu startowego.
Każda z dostępnych kosiarek automatycznych nadaje się do pracy na równym, płaskim trawniku. Jeżeli posiadasz trawnik ze wzniesieniem, również możesz zdecydować się na robota – wystarczy wybrać model pracujący pod większym kątem nachylenia. W przypadku bardziej wymagającego terenu warto też wybrać model z ruchomą głowicą koszącą, zapewniającą precyzyjne strzyżenie trawy.