Nawóz wczesnowiosenny na boisko piłkarskie – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

  • Nowoczesna technologia uwalniania nawozu Enhanced GRF
  • Używany na wielu stadionach piłkarskich
  • Wspomaga regenerację i zagęszczanie murawy
  • Normuje poziom składników pokarmowych w glebie
  • Satysfakcja z efektów lub zwrot pieniędzy
  • Wystawiamy faktury VAT
Stosowanie: Wczesna wiosna
200 kg220 kg240 kg260 kg
Wyczyść
Ile nawozu mam kupić?
SKU: NAW/101 Kategoria:

Nawóz wczesnowiosenny na boisko piłkarskie – Szybka regeneracja – Mr. Green Grass®

Chcesz, aby na stadionie wzrastała idealna murawa od pierwszego gwizdka? Nawóz wczesnowiosenny na boisko to prawdziwy mistrz w swojej dyscyplinie! Jest specjalistyczną mieszanką nawozową, przyspieszającą regenerację uszkodzeń trawnika po zimie. Jego głównym składnikiem jest azot, który działa jak doping dla wzrastającej trawy. Ten pierwiastek wspomaga krzewienie się trawy, a także wspomaga wzrost nowych źdźbeł.  Dzięki temu w krótkim czasie murawa na stadionie będzie gotowa by rozegrać na niej pierwsze spotkanie lub sparing. Nawóz Szybka Regeneracja nie tylko skutecznie zagęszcza trawnik, ale także reguluje poziom składników odżywczych w glebie. Co więcej, jest bezpieczny w użyciu oraz przyjazny dla środowiska. Zrewanżuj się zimie i powołaj do kadry zwycięzcę w regeneracji murawy!

Innowacyjna technologia Enhanced GRF

W nawozie wczesnowiosennym została zastosowana specjalistyczna technologia Enhanced GRF (Gradual Release Fertilizer), która awansuje murawę do prawdziwej Ligi Mistrzów nawożenia. Technologia ta umożliwia kontrolowane i równomierne uwalnianie składników mineralnych w optymalnym momencie. Dokładnie określona wilgotność podłoża oraz temperatura to czynniki, które warunkują szybkość uwalniania stałej dawki substancji. Wskaźniki pH i EC gleby czy aktywność mikrobiologiczna podłoża nie wpływają na proces. Metoda uwalniania nawozów bazuje na polimerowej otoczce, która wewnątrz zawiera składniki pokarmowe. Obecna w podłożu woda wnika przez półprzepuszczalną otoczkę do środka granulki, a następnie rozpuszcza i uwalnia zamkniętą w niej zawartość. Kiedy granulka wyczerpie cały zasób nawozu, pusta otoczka ulega biodegradacji w podłożu.

Główną wadą nawozów tradycyjnych jest szybkie wypłukiwanie zawartych w nich minerałów. Przez to pojawiają się niedobory pierwiastków w momencie intensywnego wzrostu roślin, kiedy źdźbła wykazują wyższe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Nawóz Mr. Green Grass, który stale dostarcza potrzebne składniki pokarmowe, praktycznie eliminuje ten problem. Dlatego to właśnie unikalna technologia Enhanced GRF stanowi podstawę znakomitej skuteczności i wysokiej wydajności tego nawozu, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb pokarmowych trawy.

Stosowanie

Prawidłowe przygotowanie i utrzymanie murawy stadionowej powinno przebiegać w sposób profesjonalny, zgodnie z wytycznymi. Aby spełnić wymagania dotyczące jakości trawy, niezbędne jest odpowiednie nawożenie. Pierwsza w kolejce jest wczesnowiosenna mieszanka nawozowa, której należy używać od marca do kwietnia, stosując dawkę 3 kg na 100 m² (30 g/1 m²) trawnika. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę w małej skali. Produkt należy rozprowadzać siewnikiem rotacyjnym do nawozów, według zaleceń zamieszczonych w instrukcji stosowania. Nawożenie najlepiej przeprowadzić do dwóch dni po koszeniu. Następnie, bezpośrednio po rozsianiu nawozu, należy obficie podlać cały obszar trawnika. Mieszanka wczesnowiosenna dostarcza trawnikowi składników pokarmowych w okresie około 8 tygodni. W kolejnej rundzie zagra Nawóz wiosenny na boisko – Intensywny wzrost – Mr. Green Grass®.

Pamiętaj, aby nawóz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnych nie otwartych opakowaniach. Mieszanki nawozowej nie należy przepakowywać.

Parametry

WagaBrak danych
Stosowanie

Wczesna wiosna

Azot [N]

24% (13% azot amonowy, 11% azot azotanowy)

Fosfor [P2O5]

5%

Potas rozpuszczalny w wodzie [K2O]

5%

Siarka całkowita [S]

5%

Magnez całkowity [MgO]

2%

Żelazo [Fe]

0,06%

Bor [B]

0,02%

Cynk [Zn]

0,01%